Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halı Saha Ligi şampiyonu belli olacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Nike tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve mayıs ayında başlayan Nike Halı Saha Ligi'nin şampiyonları, İstanbul'da oynanacak final maçlarının ardından belli olacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nike Halı Saha Ligi'nin finalleri 11 Eylül'de İstanbul Anadolu Lisesi'nde yapılacak.

TFF'den alınan bilgiye göre, finaller öncesi sporcular, 9 Eylül'de İstanbul'da bir araya gelerek TFF'nin Riva'daki Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampa girecek. Finalistler, 10 Eylül'de (A) Milli Takım'ın Türk Telekom Arena'da yapacağı antrenmanını izleyecek ve (A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile kısa süreli sohbet gerçekleştirecek. Oyuncular, 11 Eylül'de yapılacak final karşılaşmalarının ardından da aynı gün akşam 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olan Türkiye-Estonya maçını seyredecek.

-30 bin 629 sporcu katıldı-

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene lise ve üniversite kategorilerinde düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'ne toplam 2 bin 652 takım ve 30 bin 629 sporcunun katıldığı bildirildi.

Lise kategorisinde 24 bin 451, üniversite kategorisinde ise 6 bin 178 futbol tutkunu Nike Halı Saha Ligi heyecanını yaşadı.

15-18 yaş arasındaki lise kategorisinde 66 ilden katılım gerçekleşirken, bu kategori Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütüldü. TFF, Nike, üniversite rektörlükleri ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 35 üniversiteden sporcuların mücadele ettiği üniversite kategorisinde ise, 16-35 yaş arasındaki öğrenciler yer aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler