« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haldun'dan altın vuruş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

70 kilodaki karatecimiz, 7. Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanarak bir rekora imza attı. Dünü 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalyayla kapatan karatecilerimiz takım sıralamasında dördüncülüğü aldı.

AltIn adam Dünya karatesinin bir numaralı ismi Haldun Alagaş, 7'nci kez Avrupa şampiyonluğu kürsüsüne çıktı. Altın adamımız gururumuz oldu.

35. Avrupa Karate Şampiyonası'nın son gününde sporcularımız bir altın, iki gümüş, bir bronz madalya kazandı. Takım sıralamasında Türkiye iki altın, üç gümüş, dört bronz madalya ile dördüncü oldu. Sekiz altın, iki gümüş, yedi bronz madalya ile Fransa birinciliği kazandı.

70 kiloda Haldun Alagaş 7. kez Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanırken 80 kiloda Zeynel Çelik ve artı 80'de Okay Arpa gümüş, artı 60 kilo bayanlarda Nurhan Fırat bronz madalyaların sahibi oldular.

REKORKIRDI

Haldun Alagaş birinci turda İsrailli Amran'ı 5-0, ikinci turda İtalyan Zomenico'yu 3-0, çeyrek finalde Hırvat Lefeure'yi 4-3, yarı finalde de Rus Eldarouchev'i 2-1 yenerek finale çıktı. Haldun finalde Fransız Ben Hasen ile karşılaştı, mideye yumruk, surata tekme ve yumruklarla maçı kazanıp Avrupa Şampiyonluğu kürsüsüne 7. kez çıkarak bir rekorun da sahibi oldu.

ZEYNELGÜMÜŞTEKALDI

Zeynel Çelik ilk turda Galli Repetti'yi 4-0, ikinci turda Slovak Jancic'i 5-3, çeyrek finalde Bulgar Tudoranov'u 5-0 ve yarı finalde İspanyol Arnaiz'i 6-4 yenip finalist oldu. Finalde Fbaillon'a 3-0 yenilen Zeynel gümüşte kaldı.

Artı 80 kilo sporcumuz Okay Arpa birinci turda Rumen Gogoasa'yı 5-1, ikinci turda Azeri Majidov'u 3-2, çeyrek finalde Avusturyalı Peterman'ı 6-0, yarı finalde Alman Haubold'u 5-2 yendi ve finale yükseldi. Karatecimiz finalde karşılaştığı İalyan Benetello'ya 2-0 yenildi ve gümüş madalya kazandı.

NURHAN’DANBRONZ

Bayanlar artı 60 kiloda Nurhan Fırat ilk turda İsveçli Berger'e 4-3 yenildikten sonra bronz maçları yaptı. Macar Stazhmavy'yi 5-4, ardından Hırvat Iskra'yı 6-3 ve İtalyan Minet'i 6-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz