KAYSERİ HABERLERİ

Halaçoğlu'dan bayrak tepkisi: Kükreyenlerin sesi çıkmadı.

DHA
30.03.2017 - 15:39Son Güncelleme :
DHA

Cafer ZENGİN/KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Irak'ta Kerkük Şehir Konseyi kararı ile kamu binalarına Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağının asılmasına tepki gösterdi. Halaçoğlu, "Barzani'nin bezini İstanbul ve Ankara'da bayrak diye Türk bayrağının yanına asanlar, Kerkük'e de dolaylı astırdılar. Kükreyenlerin sesi çıkmadı." dedi.
Kerkük Kent Meclisi’nin, Kürdistan bayrağının Irak bayrağı ile Kerkük sınırları içinde resmi binalara asılmasına yönelik kararı tartışmaları beraberinde getirirken, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, yaşanan duruma tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Halaçoğlu, şunları yazdı:
'Kerkük Türktür Türk kalacaktır diyenler nerede? Barzani'nin bezini İstanbul ve Ankara'da bayrak diye Türk bayrağının yanına asanlar, Kerkük'e de dolaylı astırdılar. Kükreyenlerin sesi çıkmadı. Bilge Kağan boşa söylememiş. "Ey Türk titre ve kendine dön." Ne yazık ki 1300 yıl sonra yine titrememiz gerekiyor.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Halaçoğlu'dan bayrak tepkisi: Kükreyenlerin sesi çıkmadı. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halaçoğlu'dan bayrak tepkisi: Kükreyenlerin sesi çıkmadı. haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı