« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakyemez: Bu kez başaracağız

(A) Milli Basketbol Takımı, Japonya'nın ev sahipliğini yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürürken Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, “Yüreğimizi ortaya koyacağız ve bu sefer başaracağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, bugün yapılan sabah antrenmanında hücum organizasyonları üstünde dururken, oyuncular şut çalışmasıyla idmanı tamamladı.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, geçen Dünya Şampiyonası'nda 9. sırada yer aldıklarını hatırlatarak, “Bu sefer daha iyisini elde etmek istiyoruz” dedi. Litvanya maçını kazanarak şampiyonaya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirten Demirel, “Geçen şampiyonada 9. olmuştuk. Bu şampiyonada daha iyisini elde etmek istiyoruz. Oyuncularımız savaşarak, mücadele ederek ve iyi bir oyun ortaya koyarak bunu başaracaklar” diye konuştu.

Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez ise gruptaki her takımın şansını eşit gördüğünü ifade ederek, “Yüreğimizi ortaya koyacağız ve bu sefer başaracağız” dedi.

Takımın formunun giderek arttığını kaydeden Hakyemez, şöyle konuştu: “Özellikle savunmada çok iyi durumdayız. Eğer hücumda da istediklerimizi yaparsak, bu grupta sürpriz yapabiliriz. Kadromuz hem dar hem de genç. Kimse bize şans vermiyor ama biz buraya sadece Katar galibiyeti için gelmedik. Burada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

Şans faktörünün çok önemli olduğunu vurgulayan Hakyemez, “Çünkü maçların son saniyelerde biteceğine inanıyorum. Bizim gruptan çıkacak takımların da averajla belli olacağını düşünüyorum. Özellikle Kore'de oynadığımız basketbolu buraya taşıyabilirsek, bu gruptan çıkarız. Bütün kasetleri inceledik. Her takımın şansı eşit gibi gözüküyor. Yunanistan'ın yükselen bir formu var. Ancak biz de yüreğimizi koyacağız ve bu sefer başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz