İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

"Haksız" zamlar "Aldatıcı Ticari Uygulamalar" kapsamında

DHA
31.08.2018 - 11:55Son Güncelleme :
Haksız zamlar Aldatıcı Ticari Uygulamalar kapsamında
DHA

İstanbul, 31 Ağustos (DHA) - Tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapma, ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar yönetmeliğinde "Aldatıcı Ticari Uygulamalar" kapsamına alındı.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısın da yer alan Ticaret Bakanlığı yönetmeliğiyle, girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden "etkilenmemesine rağmen" bu durumlardan "etkileniyormuş gibi" hareket ederek zam yapma, yönetmeliğin "Aldatıcı Ticari Uygulamalar" bölümüne bent olarak eklendi.
Yönetmeliğe "19. Madde" olarak eklenen bent şöyle düzenlendi:
"19) Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapmak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Haksız" zamlar "Aldatıcı Ticari Uygulamalar" kapsamında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

01 Eylül 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:53
 • Guneş
  06:23
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:10
Sayfa Başı