Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haklısın Başkan

“Size sonuna kadar katılıyorum. O açıklamanızdaki tespitler doğru.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1- Aziz Yıldırım, yine  istifadan döndü. Başkan olarak kaldı.
2- MHK Başkanı Sarvan, topun ağzında. Kulüpler istemiyor.
3- Mahmut Özgener, gelecek haftaki toplantıya çağırıldı.

HEYECANLA sonucu merakla beklenen Kulüpler Birliği toplantısı dün sona erdi. Eskişehir maçı sonrası istifa edeceğini açıklayan başkan Aziz Yıldırım ikna edildi, 29 Ocak’a kadar görevinde kalması konusunda ikna edildi. Toplantıda tepkiler Merkez Hakem Kurulu ve başkan Oğuz Sarvan’a çevrildi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda federasyon başkanı Mahmut Özgener 16 Aralık’ta yapılacak toplantıya davet edilirken, yapılan görüşmeler ışığında en ilginç çıkış Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’tan geldi.
Polat, Eskişehir maçı sonrası hakemlere tepki gösteren ve sözleri sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Yıldırım’a destek vererek, ‘Haklısınız başkan’ dedi.
Toplantıda gelişen diyaloglar ise şöyle oldu.

Bizim sorunumuz değil

Aziz Yıldırım: Bu sezon hakemler çok can yakıyor. Fenerbahçe olarak bizim canımız çok yandığı için değil, genel anlamda ben bunu söylüyorum. Bu sadece bizim sorunumuz değil.
Adnan Polat: Sayın başkan, sizi sonuna kadar destekliyorum. Haklısınız. Hakem hataları konusunda tespitleriniz çok doğru.
Aziz Yıldırım: Ama bazıları olaya yanlış yaklaşıyor.
Adnan Polat: Bizim Büyükşehir maçında yaşadıklarımızın, sizin yaptığınız açıklamalarla hiçbir ilgisi yok. Yani siz gereken açıklamaları yaptınız.
Aziz Yıldırım: Öyle yaptım.
Adnan Polat: Bir kulüp başkanı, kulübünün menfaatlerini nasıl koruması gerekiyorsa, öyle davrandınız.
Halil Ünal (Eskişehirspor): Ama ben çok üzüldüm. Çünkü Aziz bey yaptığı açıklamalarla bizim galibiyetimize gölge düşürdü. Kırıldım.

Çok sinirliydim çok

Aziz Yıldırım: Öyle düşünmeyin lütfen. Çok sinirliydim ben. Üstelik maçtan sonra sizleri tebrik ettim. Ben sadece hakem hataları konusunda görüş bildirdim. Hepinizin sesi oldum.
Adnan Polat: Kesinlikle haklısınız Aziz bey.
Göksel Gümüşdağ: Bu sezon hepimizin canı yandı. Hakemlerden memnun olan hangi takım var? Mesela Bursaspor maçında biz de tam bir hakem faciası yaşadık.
Aziz Yıldırım: Ortak bir deklarasyon yayınlayalım ve MHK’ye karşı güvensizliğimizi dile getirelim. Herkes eteğindeki taşı döksün.
Adnan Polat: 16 Aralık’ta yapacağımız toplantıya Mahmut Özgener’i de çağıralım. Kendisi ile yüz yüze görüşelim.
Aziz Yıldırım: MHK’ye karşı memnuniyetsizliğimizi ve güvensizliğimizi dile getirelim. Ve bunu da yumuşak bir şekilde değil, çok sert bir dilde yapalım. Herkes aklını başına alsın.
Adnan Polat: Deklarasyonu sert yapalım.

Başkanlar istedi Yıldırım kıramadı

TOPLANTININ başında Aziz Yıldırım, “Kararımın arkasındayım. Bırakıyorum” sözlerine tüm kulüp başkanları karşı çıktı. Başkanlar, hep bir ağızdan “Şimdi bırakmanın bir anlamı yok. 28 Ocak’ta genel kurul var. O zamana kadar görevde kalmalısınız. Naklen yayın ve isim hakkı ihalesi var” dediler. Başkanların bu toplu ısrarı üzerine Yıldırım genel kurula kadar görevi sürdürmeyi kararlaştırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz