ANKARA HABERLERİ

Hakkımızı versinler İskitler'i boşaltalım

Ersin TOSUN
10.07.2015 - 01:25Son Güncelleme :

İskitler’deki Merkezi İş Alanları (MİA) projesi, 12 yılda bir türlü hayata geçmeyince, bölge atıl kaldı. Metruk binalarla dolu bölgede fuhuş ve hırsızlık gibi asayiş olayları yaşanıyor. Kağıt ve plastik toplayıcılarının mesken tuttuğu bölgedeki esnaf, “Polis, olan biteni sadece izliyor” dedi.

Ersin TOSUN

Büyükşehir Belediyesi’nin, İskitler’i dönüştürmek için yaklaşık 12 yıl önce başlattığı MİA projesi bir türlü hayata geçmedi. Bölge, korku filmi setlerini andıran bir görüntülere sahne olurken, fuhuş ve hırsızlığın merkezi haline geldi. Mağdur olduklarını savunan İskitler esnafı, “Durduk yere insanların ve bölgenin huzuru bozuldu. İskitler; fuhuş, hırsızlık ve madde bağımlılarının yuvası haline geldi” dedi.

HAKKIMIZ GASP EDİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin işyerlerini, arsa bedelinin çok altında bir bedelle elinden almaya çalıştığını belirten bölge esnafı Mesut Demircan, “Belediye bize 20 bin TL teklif ediyor. Ancak buranın değeri 20 bin TL’nin çok üstünde. Hakkımız gasp ediliyor. Eğer burada dönüşüm yapılacaksa bir bilirkişi atasınlar, o da bize uygun bir fiyat versin. Sonuna kadar burada olacağız. Ne zaman belediye hakkımız olanı verir, biz de o zaman buradan çıkarız” dedi.

EV VE ARABA VAADİYLE TRAVESTİ OLDULAR

Geçmiş yıllarda İskitler’de vakit geçiren çocukların büyüyüp, travesti olduğunu ve bölgede fuhuş yapmaya başladıklarını belirten Demircan, “Çocukları kandırdılar. Ev ve araba alma vaadiyle kandırıp fuhuş amaçlı pazarlıyorlar. Çocukluğunu bildiğimiz gençler, travesti oldu. Ayrıca uyuşturucu satıcıları da bölgeyi mesken tuttu. Başkent’teki ahlaki çöküntüyü görmek isteyenler saat 18.00’den sonra İskitler’e gelsin. Her türlü gayrimeşru iş dönüyor. Bentderesi’ndeki genelev kapatılınca burası açık geneleve dönüştü. Polis olan biteni görüyor ama bizim burayı terk etmemiz için müdahale edilmiyor.

BEDAVA ELEKTRİK, SU İDDİASI

Bizi bezdirmek için kağıt toplayıcıları bu bölgeye gönderdiler. Bedava su ve elektrik veriyorlar. Parasını da halka kayıp kaçak bedeli diye olarak ödetiyorlar. Kağıt toplayıcıları kablo yakıyor. Plastiğin lanması sonucu ortaya çıkan duman, çevrenin havasını kirletiyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hakkımızı versinler İskitler'i boşaltalım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı