Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari'deki saldırı KKTC'de kınandı

  (a.a.)
  04 Ekim 2008 - 22:12Son Güncelleme : 04 Ekim 2008 - 22:59

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütünce düzenlenen saldırıda 15 güvenlik görevlisinin şehit olması, KKTC'de de üzüntüyle karşılandı.

  Bazı siyasi parti ve dernekler tarafından yapılan yazılı açıklamalarda saldırı lanetlendi.

  Hükümetin küçük ortağı, Özgürlük ve Reform Partisi'nden (ÖRP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

  “Anavatandaki acıyı yüreğimizde hissediyoruz. Anavatan Türkiye, teröre asla boyun eğmemiştir ve asla ve asla da boyun eğmeyecektir. Anavatan Türkiye'nin uluslararası alanda hızla etkin bir güç haline gelmesini istemeyen kesimler, her türlü aracı kullanarak Anavatanımızın gelişmesini engellemeye çalışmaktadırlar.
  ÖRP ve Kıbrıs Türk halkı olarak Anavatanımızın yanındayız. Teröristlerin hain pususunda şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimize Özgürlük ve Reform Partisi ve Kıbrıs Türk halkı olarak Tanrı'dan rahmet diliyoruz. Türk ulusunun bu alçak saldırılara gereken en şiddetli yanıtı vereceğine olan inancımız tamdır. Türk Ulusunun başı sağolsun.”

  MAP'IN AÇIKLAMASI

  Milliyetçi Adalet Partisi (MAP) Genel Başkanı Ata Tepe de, “saldırıda 15 güvenlik görevlisinin şehit olmasının Kıbrıs Türk halkını yasa boğduğunu” ifade ederek, saldırıyı, “en ağır şekilde ve nefretle” kınadığını belirtti.
  Türk milletine başsağlığı dileyen ve artık böyle acıların yaşanmamasını temenni eden Ata Tepe, saldırılar sonucu şehit düzenlere Allah'tan rahmet, yaralı gazilere de acil şifalar diledi.

  HİS'İN AÇIKLAMASI

  Halk İçin Siyaset (HİS) Partisi Genel Başkanı Ahmet Yönlüer, saldırıda şehit olan 15 askerin ailesine ve tüm Türk Ulusuna başsağlığı diledi.
  Yönlüer, yaptığı açıklamada, “terörü bir kez daha kınadıklarını ve hiçbir gücün Büyük Türkiye Cumhuriyetini yıkmayacağını” belirtti.
  Ahmet Yönlüer, açıklamasında, Kıbrıs Türk Halkı olarak her zaman Türkiye'nin ve Türk kardeşlerin yanında olduğunu ifade ederek, “Türk milletinin birliğine dirliğine ve huzuruna yönelmiş olan terörle mücadele, siyasal hesapların üstünde tutulması gereken milli görevdir. Bu konuda herkes sorumluluğunun bilinci içinde olmalı ve bunun gereklerini bütün icaplarıyla yerine getirmelidir” görüşüne yer verdi.

  GKK EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

  KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) Emekli Astsubaylar Derneği de yayımladığı bildiride, saldırıyı kınayarak lanetledi.
  Dernek, bildirisinde, “Türk Askerinin karşısında, aciz kalan teröristler, sonunda döktükleri kanda boğulmaya mahkumdurlar. Türk Ulusunu ve Vatan toprağını bölmeye çalışan hainler ve dış çıkar çevreleri asla başarılı olamayıp kendi içlerinde ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin azim ve kararlılığı karşısında eriyip yok olacaklardır” ifadelerine yer verildi.

  Bildiride, şehit olanlara rahmet, ailelerine ise başsağlığı dilendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı