Gündem Haberleri

  Hakkari'de kapatmaya karşı eylem

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  11.12.2009 - 22:42 | Son Güncelleme:

  ANAYASA Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın DTP'nin kapatılmasına yönelik açıklamaların ardından Hakkari'de bazı mahallerde küçük gösteriler yaşandı.

  Yeni Mahalle'de bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik bir grup, DTP bayrakları açarak ‘DTP siz dünyayı başınıza yıkarız’, ‘Hakkari uyuma DTP'ye sahip çık’ sloganları attı.

  Hakkari'de öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden olaylar, DTP'nin kapatılma kararının açıklanmasından hemen sonra küçük çaplı olarak yeniden alevlendi. Yeni Mahalle'de 50 kişilik bir grup, DTP’nin kapatılmasını protesto etti. Araç lastiklerini ateşe veren grup, DTP bayrakları açarak ‘DTP'siz dünyayı başınıza yıkarız’, ‘DTP onurumuzdur’ sloganları attı.

  Uzunca bir süre burada eylemini sürdüren 50 kişilik gruba polis müdahale etmeyerek uzak bir noktadan tedbir almayı tercih etti. Bu arada Keklikpınar Mahallesi'nde ise yola barikat kurup, trafiği engelleyen gruba polis müdahalede bulundu. Kıran Mahallesi, Sümbül Caddesi üzerinde bulunan polis lojmanlarına ise küçük bir grup taş attı. Polis grubu önce uyardı, ardında da müdahale ederek dağıttı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı