Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari'de ikinci marka ürünleri fuarı

  Hürriyet Haber
  11 Ekim 2008 - 20:10Son Güncelleme : 11 Ekim 2008 - 20:28

  Hakkari Valiliği ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Hakkari Marka Ürünleri 2. Fuarı” düzenlene törenle açıldı.

  Şehit Mehmet Ceyhan Caddesi üzerinde bulunan Kültür Merkezi hizmet binasının bahçesinde düzenlenen fuarın açılışında konuşan Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, fuara gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti.

  Gerçekleştirdikleri projelerin üreticiler tarafından çok iyi algıladığını belirten Vali Nasuhbeyoğlu, “Bu güzel hizmetlerin yapılmasında tabi ki sıkıntılar zorluklar var, ancak başarılıyor. Toplum arzu ederse, yoğun bir istek içerisinde olursa her türlü hizmeti en kısa zamanda alabilir” dedi.

  Çiftçilerin üretimde büyük başarılar elde ettiğini belirten Nasuhbeyoğlu, Hakkari'nin kısa zamanda çevre illerin sebze ve meyve ihtiyacını karşılayabilecek duruma geleceğini söyledi.

  Yapılan konuşmaların ardından Bitkisel ve Hayvansal Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında il genelinde yapılan karpuz yetiştiriciliği yarışmasında dereceye giren çiftçilere ödülleri verildi.

  Vali Nasuhbeyoğlu ve beraberindekiler, ceviz, bal, üzüm, nar, elma, incir, karpuz, domates, kabak gibi tarımsal ürünler ile Hakkari'de yapılan kilim, heybe, kuşak, çorap gibi el sanatları ve yöresel yemeklerin sergilendiği stantları gezerek ürünleri yakından inceledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı