HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari'de Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması

AA / Yılmaz Kazandıoğlu
24.02.2016 - 17:19Son Güncelleme :
AA / Yılmaz Kazandıoğlu

HAKKARİ (AA) - Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Temsilciliğice, Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması düzenlendi.

Anadolu Lisesi Spor Salonunda, yıldızlar ve gençler kategorisinde yapılan yarışmaya, kent merkezi ve ilçelerden 8 okul katıldı.

Otantik ve stilize dalında düzenlenen yarışmada, gruplar dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.

Yarışmada otantik gençler kategorisinde Fatma Aliye Hanım Kız Teknik Lisesi, yıldızlar kategorisinde de Sermaya Piyasası Kurulu Orta Okulu birinci oldu.

Stilize dalında da yıldızlar kategorisinde Çukurca Köprülü Mükerrem Akhanlı Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), gençler de ise Şemdinli Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi birinciliği elde etti.

Dereceye giren okullara ödülleri Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Turgut, Ali Korkmaz ve Mustafa Kahraman, Halkoyunları Federasyonu İl Temsilcisi Sıtkı Zerek tarafından verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari'de Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari'de Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı