Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari'de DTP'li Başkan ve Komutan el sıkışıp bayramlaştı

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  27 Kasım 2009 - 13:17Son Güncelleme : 27 Kasım 2009 - 13:17

  HAKKARİ’de Kurban Bayramı bayramlaşma törenine katılan Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci ile DTP’li Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu tokalaşıp bayramlaştı.

  Hakkari Valisi Muammer Türker, Devlet Hastanesi'ndeki servislerde yatan hastaları tek tek ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Vali Türker yatan hastalara çikolata, çocuklara ise birer çeyrek altın hediye etti. Vali Türker’in, Türkçe bilmeyen bazı hastalarla sohbet ederken, DTP’li Belediye Başkanı Bedirhanoğlu tercümanlık yaptı.

  Öğretmenevi’nde düzenlenen protokol bayramlaşma törenine Vali Muammer Türker, DTP’li Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz , kurum amirleri ve sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Törene katılan DTP’li Belediye Başkanı Bedirhanoğlu ile Tugay komutanı Ekinci'nin birbirleriyle tokalaşarak bayramlaşması ilgi çekti. Vali Muammer Türker yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  “Burada yaşayan insanlar bizim insanlarımız. Sonuçta memleketin başka taraflarında da kamu hizmeti veriliyorsa, burada da insan haklarına saygılı olduğu, demokrasi ve hukukun olduğu bir tarzla güvenlik hizmetini burada da veriyoruz. Vatandaşın huzuru ve güveni için iyi niyetli davranmak gerekiyor. Huzur için herkes bayram yaparken sizler görev başındasınız. Hepinizin kurban bayramını tebrik ediyorum” dedi,
  Vali ve protokoldekiler, daha sonra Devlet Hastanesi'ndeki servislerde yatan hastaları tek tek ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Vali Türker, daha sonra İl Jandarma Komutanlığı’nda askerlerin, cezaevinde isetutuklu ve hükümlülerin bayramını kutladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı