Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari'de bir asker şehit oldu, büyük operasyon başladı

  Hürriyet Haber
  02 Eylül 2015 - 12:55Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 12:55

  Şemdinli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.

  TSK'dan olayla ilgili şu açıklama yapıldı:

  02 Eylül 2015 tarihinde saat 07.05'de Hakkâri / Şemdinli–Tekeli yolunda yol araması yapan unsurlarımızı himaye etmek maksadıyla operasyon icra eden birliklerimize, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur.


  F-16, HELİKOPTER VE İHA'LAR İLE OPERASYON

  Birliklerimiz derhal saldırıya karşılık vermiş, ancak çıkan çatışmada Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, Kahraman iki silah arkadaşımız ise hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralılar, derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir.

  Bölgeye iki adet F-16 uçağı sevk edilmiş olup, Bölücü Terör Örgütüne ait Doçka mevziileri imha edilmiştir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler ile operasyonlara devam edilmektedir.

  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

  Etiketler: hakkari , Şemdinli
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı