« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakkari'de bayan futbol takımı kuruldu

Hakkari Vali Vekili Ali Hamza Pehlivan ile Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Hakkari'de kurulan bayan futbol takımıyla maç yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vali Vekili Pehlivan ile Vali Yardımcısı Uçgun, Hakkari Valiliği'nin desteğiyle Futbol Federasyonu Hakkari İl Temsilciliği tarafından kurulan bayan futbol takımının halı sahadaki çalışmalarını izledi.

Pehlivan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 ay önce kurulan bayan futbol takımının iyi bir performans sergilediğini belirtti.

Bayanların da sporun her dalında bulunabileceğini göstermek amacıyla Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Adnan Aykut öncülüğünde futbol takımı kurulduğunu anlatan Pehlivan, şunları kaydetti:“Takımın kuruluş aşamasında bir takım eksiklikleri vardı. Valilik olarak bu eksikliklerin tamamlanması için maddi destekte bulunmaya çalıştık. Vatandaşlarımızdan da belirli destekler aldık. Amacımız sporun her dalının ilimizde gelişmesini sağlamaktır.”

Pehlivan ile Uçgun, çalışmaları izledikten sonra bayan futbol takımıyla maç yaptı. Pehlivan ile Uçgun'un ayrı takımlarda yer aldığı maç, 2-2 sona erdi. Maçtan sonra Ali Hamza Pehlivan, takıma baklava ikramında bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.