Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari Valisi'nden PKK'lılara çağrı

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  06.09.2012 - 18:05 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ Valisi Orhan Alimoğlu, kentte son iki ay içersinde Pişmanlık Yasası’ndan faydalanıp teslim olan PKK’lıların sayısının 8 olduğunu söyledi.

  Bunun sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Alimoğlu, dağdaki diğer PKK’lılara da teslim olmaları çağrısında bulundu.

  Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mahmut Çağlayan ve İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder’i yanına alarak makamında basın açıklaması yaptı. Temmuz ve ağustos aylarında kentte üzücü haberler duyulduğunu kaydeden Vali Alimoğlu, "Bizler ise Hakkari’den sevindirici haberlerin duyurulması için gayret gösteriyoruz. Bunun için tedbirler alıyoruz, çalışmalar yapıyoruz. Dün ve bugün Şemdinli İlçemizde terör örgütüne katılmış 2 vatandaş, 2 insanımız gelip güvenlik kuvvetlerimize silahlarıyla birlikte teslim oldu. Biz bundan sevinç duyduk. Hakkarililerin de sevinç duyacağına inanıyoruz. Bir de buna ilaveten son iki ayda örgüte katılıp da pişman olanların sayısı bunlarla birlikte 8’e çıkmış oluyor" dedi.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle şefkatli ve adaletli olduğunu, kimsenin burnunun kanamasını istemediğini belirten Alimoğlu, "İsteriz ki herkes devletine sığınsın. Devlet-millet hep beraber kardeşçe, insanca yaşayalım. Bu memleket, bu dünya hepimize yeter. O bakımdan bu haberi sevindirici buluyoruz ve bu teslim olanların da benzer durumda olanlara örnek olmasını diliyoruz" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı