HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari Valisi Toprak ve eşi tiyatro oyunu izledi

DHA
28.03.2017 - 15:56Son Güncelleme :
DHA

Behçet DALMAZ/HAKKARİ,(DHA)-HAKKARİ Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve eşi Funda Toprak, Genç Gönüllüler Derneği tarafından Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla sahnelenen "Gece o kadar kirliydiki ikisi de kayboldular" adlı tiyatro oyununu izledi.

Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu Vali Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz , İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve çok sayıda tiyatrosever izledi. Tiyatro oyunu öncesinde bir konuşma yapan Vali Toprak , gönüller arasında bağ kuran toplum kültürünün gelişmesinde önemli bir rol oynayan tiyatronun eğitimiyle, sevgisiyle ve hoşgörüsüyle birleştirici bir güç olarak insanlık tarihinin en eski sanat dallarından birisi olduğunu söyledi.

Toprak , "İnsana ve hayata dair her şeyi sahneden bizlere sunan tiyatronun bireyin kendisinden başlayarak toplumu sorgulamasına, iyiye, güzele, doğruya ulaşmasına vesile olmaktadır. Dinlemeyi, anlamayı, ince davranmayı toplumsal kurallara uymayı aktaran ve insan sevgisini aşılayan tiyatro önemli bir sanat dalı ve iletişim aracıdır. Yeni nesilleri tiyatro ile tanıştırmak, tiyatro sevgisini aşılamak ve Türk tiyatrosunun gelişimine katkıda bulunmak kültürel gelişim ve toplumsal kalkınma açısından önem arz etmektedir. Ülkemizde kültür ve sanat bilincinin yükselmesinde adeta bir eğitim aracı olan tiyatronun yaygınlaşması ve ülkemizin sanatsal saygınlığının arttırılması en büyük arzumuzdur. Sanata ve sanatçımıza her fırsatta destek vermeye gayret ediyoruz. Çünkü kültür ve sanattan yoksun olan toplumlar yozlaşmaya mahkûmdur. Hakkâri Valiliği olarak tiyatro ve tiyatroda görev alan gençlerimize imkânlarımız dâhilinde destek veriyoruz ve bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Ben Genç Gönüllüler Derneğini tebrik ediyorum. Daha önce de oyunlarını izlemiştim. Bu da bana mutluluk vermişti. Tiyatro, gerçekten çok önemli bir sanat dalımız. Tiyatro insanlar arasında etkileşim sağlayan, başka dünyalara götüren, yerine göre düşüncelere sevk eden yerine göre güldüren sanat dallarının ana kollarından bir tanesidir. Bugün yine bu vesileyle bir araya geldik. Ben bu vesileyle Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum" şeklinde konuştu.

"Gece o kadar kirliydiki ikisi de kayboldular" adlı iki kişilik tiyatro oyunu izleyenlere keyifli anlar yaşatırken, oyunun sonunda Vali Toprak , tiyatrocuları tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari Valisi Toprak ve eşi tiyatro oyunu izledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari Valisi Toprak ve eşi tiyatro oyunu izledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı