HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari Valiliği tanıtım kitapları bastırdı

AA / Nevzat Taş
29.02.2016 - 17:40Son Güncelleme :
AA / Nevzat Taş

HAKKARİ (AA) - Valilik, Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreterliğinin desteğiyle ilin tarihi, kültürü, sanatı, coğrafi konumu, folkloru, mutfağı ve fotoğraflarından oluşan tanıtıma yönelik kitaplar bastırdı.

Basımı gerçekleşen 320 sayfalık yıllıkta, kentin tarihi, coğrafi özellikleri, ilin nüfus ve yerleşme planı, ilin ekonomisi, ilin turizmi, kültürü, mimari ve sanat mirası ile Hakkari'de yetişen alim ve şairlerle ilgili bilgiler yer alıyor.

Valilik bu yıllığın yanı sıra her biri 96 sayfadan oluşan "Hakkari El Sanatları", "Hakkari Folkloru", "Hakkari Turizmi", "Hakkari Mutfağı" ile içinde kentin fotoğrafların yer aldığı 214 sayfalık "Hakkari Albümü" de bastırdı.

Kentin tanıtımıyla ilgili zengin içeriğe sahip olan ve her birinden bin adet basılan kitaplar, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı, bakanlıklara, 80 il valiliğine, üniversitelere, yazarlara ve turizmle ile ilgili kuruluşlara gönderilecek.

Hakkari tanıtım kitapları aynı zamanda kütüphanelerde ve ülke genelinde organize edilecek olan fuarlarda da tanıtım amaçlı yer alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari Valiliği tanıtım kitapları bastırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari Valiliği tanıtım kitapları bastırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı