ANKARA HABERLERİ

Hakkari kırsalı ve Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine 6 ayrı hava harekatı düzenlendi

DHA
30.03.2017 - 13:08Son Güncelleme :
Hakkari kırsalı ve Kuzey Iraktaki PKK hedeflerine 6 ayrı hava harekatı düzenlendi
DHA

ANKARA, (DHA) - TÜRK Silahlı Kuvvetleri, Hakkari kırsalı, Kuzey Irak'taki Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerine dün 6 ayrı hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Kuzey Irak'a yapılan hava harekatlarında ilk tespitlere göre imha edilen sığınak ve silah mevzileri yanında bulunan 4 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile Hakkari kırsalına dün saat 12.00, 18.00, 20.00 ve 22.00 sularında olmak üzere 4, Kuzey Irak'taki Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerine 18.00 - 20.00 sularında olmak üzere 2 hava harekatı düzenlendi. Tespit edilen hedefler (sığınak, barınma yeri ve silah mevziileri) ateş altına alınarak imha edildi. Kuzey Irak'a yapılan hava harekatında ilk tespitlere göre imha edilen sığınak ve silah mevzileri yanında bulunan 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Görevlerini tamamlayan savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndüğü belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hakkari kırsalı ve Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine 6 ayrı hava harekatı düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari kırsalı ve Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine 6 ayrı hava harekatı düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı