Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari’deki aile kavgası gerginliği

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  27 Mayıs 2010 - 13:29Son Güncelleme : 27 Mayıs 2010 - 13:29

  HAKKARİ’de aynı aşirete mensup iki aile arasında dün çıkan taşlı, sopalı kavga gerginliği bugün de sürüyor. Her iki aile büyüklerinin araya girmesiyle dün barışan Gezer ve Kaya aileleri, gece saatlerinde yine birbirleriyle taş ve sopalarla kavga etti. Kavga sırasında bazı kişiler havaya ateş açtı. Bu sabah saatlerinde gerginliğin sürdüğü mahallede çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

  Kıran mahallesinde yaşayan Slehi aşiretine mensup birbirleriyle yakın akraba olan Kaya ve Gezer aileleri arasında dün bilinmeyen nedenle baslayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucu 1 kadın yaralanırken, kavgaya karışan 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ifadelerinin ardandan dün gece serbest bırakıldı.

  Gözaltına alınanların serbest bırakılması ardından dün gece yine iki aile arasında taşlı-sopalı kavga devam etti. Bu sabah saatlerinde ise bazı aile mensupları evlerine atılan taşlara karşı havaya silahla ateş açtı. Bunun üzerine olay yerine gelen 70’e yakın Çevit Kuvvet Polisi ve 7 zırhlı araç, her iki ailenin bulunuduğu evlerin önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, havaya ateş açan bir kişiyi de üzerindeki tabancayla birlikte gözaltına aldı. Mahalledeki aile kavgası gerginliği hala sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı