HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari’de Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi

IHA
06.10.2015 - 15:16Son Güncelleme : 06.10.2015 - 15:17

HAKKARİ YE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

IHA

Hakkari’ye yeni atanan öğretmenler, uyum eğitimi seminerinde bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanlığının 18.09.2015 tarihli yazıları gereğince ilk defa atanan öğretmenlere; alışık olmadıkları coğrafi, kültürel ve sosyoekonomik şartların olumsuz etkilerinin azaltılarak, mesleğe mutlu bir şekilde başlamaları, mesleki algı ve motivasyonlarının arttırılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Tekin ve şube müdürleri Mustafa Kızılkaya, Abdulmecit Yılmaz ve Erol Hanlıgil’in katılımlarıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde uyum eğitimi semineri verildi. Burada konuşan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitim camiasına yeni katılan çiçeği burnunda öğretmenleri Hakkari’de görmekten son derece mutlu olduklarını ifade ederek, yeni eğitim öğretim yılının her açıdan hayırlı olması temennisinde bulundu. Topluma hizmet veren her mesleğin kutsal olduğunu ancak tüm bu meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenliğin, ayrı bir kutsallık taşındığını, hele Hakkâri gibi bir coğrafyada bu görevi yerine getirmenin daha da büyük önem arz ettiğini söyleyen Kurtaran, Hakkâri’nin son derece genç bir nüfusa sahip olduğunu, nüfusun üçte birinin eğitim öğretimin içinde yer aldığını bundan dolayı öğretmenlere çok büyük iş düştüğünü belirtti.
"HAKKARİ İNSANI MİSAFİRPERVERDİR"
Hakkâri insanın oldukça misafirperver ve cana yakın olduğunu, yeni atanan öğretmenlerin velilerin de desteğini alarak Hakkâri eğitiminin başarı çıtasını bir basamak yukarı çıkaracaklarına inandıklarını anlatan Kurtaran, Hakkari genelinde Bakanlığın ve valiliğiin katkılarıyla yeni okullar, pansiyonlar ile öğretmenler için yeni lojmanlar yapıldığını ve yapımına devam edildiğini söyledi. Yeni okulların bitmesiyle birlikte birleştirilmiş sınıf sayısının azalacağını, sınıf başına düşen öğrenci sayısının da azalacağını ve bunun eğitim öğretime olumlu yansıyacağını belirten Kurtaran,”İlimizde yapımı devam eden öğretmen evi bulunuyor. Binanın bitmesiyle Hakkâri’nin modern bir tesis kazanılacak. Bu tesisin bölgedeki en nadide öğretmen evlerinden biri olacaktır” dedi.
Seminer İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kızılkaya ise Hakkâri ilini ve eğitim kurumlarını tanıtıcı slayt gösterisi ile devam etti. Uyum eğitimi semineri slayt ve video gösterisinden sonra katılımcı öğretmenlere Atatürk Kültür Merkezinde kokteyl verilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari’de Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari’de Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

  HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı