HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari’de ‘Gıda Teknolojisi Peynir Üretim’ Kursu

IHA
27.02.2015 - 11:04Son Güncelleme :

HAKKARİ BELEDİYESİ İLE HAKKARİ İŞ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN ORTAK BİR PROJE KAPSAMINDA HAKKARİ'DE GIDA TEKNOLOJİSİ PEYNİR ÜRETİMİ KURSU AÇILDI.

IHA

Hakkari Belediyesi ile Hakkari İş Kurumu Müdürlüğü tarafından yapılan ortak bir proje kapsamında ‘Gıda Teknolojisi Peynir Üretimi Kursu’ açıldı.
Hakkari Belediyesi ile Hakkari İş Kurumu Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yapılan protokol çerçevesinde düzenlenen ‘Gıda Teknolojisi Peynir Üretimi Kursu’nun açılışı programına Hakkari Belediyesi eş başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya, Şube Müdürü Tuncay Özdemir, Belediye Veteriner İşleri Müdürü Emrullah Kanar, kurs eğitmeni Veteriner Hekim Faysal Cindioğlu ve kursiyerler katıldı. Burada bir konuşma yapan Eş Başkan Hatipoğlu, "İlimizde, İş-Kur ile ortaklaşa bu yönlü bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Burada süt işletmeciliği olmayışı nedeniyle ilimizdeki sütler il dışına gidip işletildikten sonra peynir ve yoğurt olarak bizlere satılmaktadır. Bu proje sayesinde kurslarını tamamlayacak olan kursiyerlerimiz, ileride kentimizde bir süt işletmesinin açılması için ön ayak olacaktır. Aynı zamanda bu kursiyerlerimiz, sertifikalı birer girişimci olarak hayata kazandırılmış olacak. Bu tür projelerin gelişmesinde bize katkıda bulunan İş-Kur İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederim" dedi.
“ÖNEMLİ BİR PROJEYE İMZA ATTIK”
İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya ise, "Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında bugün ilimizde önemli bir projeye imza atmış bulunuyoruz. Bu anlamda bende başta eş başkanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, kursiyerlerimize başarılar dilerim" dedi.
Proje hakkında verilen bilgilendirmelerde, kadın ve erkeklerden oluşan 25 kişiye toplam 432 saat ile ortalama 3 ay sürecek eğitim kapsamında Gıda Teknolojisi Peynir Üretimi Kursu verileceği, kurs eğitimlerinde kursiyerlere peynir üretim aşamaları, Türkiye’de üretilen peynir çeşitleri, yöresel peynir çeşitleri ve hayvansal kaynaklı gıdalardan insanlara geçen zoonos hastalıklar hakkında dersler verileceği belirtildi. Ayrıca kursu başarı ile tamamlayacak kursiyerlere Gıda Teknolojisi Peynir İmal İşçisi Sertifikası verileceği, kursiyerlerin bu sertifika ile Türkiye’nin her yerinde bulunan süt işletmelerinde iş sahibi olabileceği de ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari’de ‘Gıda Teknolojisi Peynir Üretim’ Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari’de ‘Gıda Teknolojisi Peynir Üretim’ Kursu haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  06:37
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı