Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hakkari-Çukurca Karayoluna çığ düştü

  A.A
  28 Ocak 2006 - 15:16Son Güncelleme : 28 Ocak 2006 - 17:48

  Hakkari-Çukurca Karayolu'nun 40. kilometresinde iki ayrı noktaya düşen çığ nedeniyle yol ulaşıma kapanınca, 2 hasta battaniyelerle taşınarak yolun karşı tarafına geçirildi.

  Bölgede etkisini sürdüren yoğun kar yağışının ardından Hakkari-Çukurca Karayolu'nun 40. kilometresindeki 2 ayrı noktaya çığ düştü. Yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki çığ nedeniyle karayolu ulaşıma kapanırken, Çukurca'dan Hakkari Devlet Hastanesi'ne sevk edilen böbrek hastası Ekrem Kaynak ile rahatsızlanan hamile Çimen Demir de yolda mahsur kaldı.

  Bir an önce hastaneye ulaştırılması gereken hastalara kardan kapalı yol geçit vermeyince, Kaynak ile Demir'i battaniyelere saran yakınları, çığ gelen bölgeden hastaları battaniyelerle taşıyarak yolun karşı tarafına geçirdiler. Hastalar, daha sonra burada bekleyen bir minibüse konularak Hakkari Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

  Mahsur kalan vatandaşlar da araçlardaki eşyalarını sırtlarına alarak çığ gelen bölgeyi yaya olarak aşıp Hakkari'ye döndü.

  Karayolları 114. Şube Şefliği ekipleri, yolu ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

  Bu arada, çığ nedeniyle telefon tellerinin kopması sonucu Çukurca'ya bağlı çok sayıda köyde telefonların çalışmadığı bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı