HAKKARİ HABERLERİ

Hakkari Barosu’ndan Ankara Saldırısına Kınama

IHA
12.10.2015 - 15:32Son Güncelleme : 12.10.2015 - 15:33
IHA

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Barosu, Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı.
Yüksekova Adalet Sarayı önünde açıklama yapan Hakkari Baro Başkanı Serdar Işık, Ankara’da patlatılan bombaların ve yapılan katliamın bölge baroları ve hukukçularını derinden üzdüğünü söyledi. Işık, “Biz yanı başında ölümün, savaşın, çatışmanın, patlayan bombaların ve silahların ne büyük acılar yaşattığını en iyi bilen ve bunu neredeyse her gün yaşayan bölgenin insanlarıyız. Ankara’da patlatılan bombalar o meydanda barışı haykıracak resmi açıklamaya göre 97, resmi olmayan kaynaklara göre 120 pırıl pırıl insanımızın ölümüne ve 65’i ağır 240’ın üzerinde insanımızın da yaralanmasına neden olmuştur. Günbegün ölü sayısı artmakta ve acımız da büyümektedir. Bu bombalar toplumun birlikte ve barış içerisinde yaşama iradesine de büyük darbe vuruyor. Günler öncesinden Ankara’da bu miting için gerekli izinler alınmış ve böyle bir mitingin yapılacağı kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu mitingin yapılacağı gün belli olduğu halde gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı hatta ve hatta güvenlik önleminin yok denecek kadar az olduğu ortaya çıkmıştır. Bu ülkenin başkentinde bile insanlar güvenlikli bir şekilde toplanamayacaklarsa, bundan sorumlu olanların o koltuklarda varlığının bir gerekçesi olamaz. Bu olayda ihmali olan, sorumluluklarını yerine getirmeyen her kim ise açığa çıkarılmalı ve sorumluğunu yerine getirmeyenler derhal istifa etmeli veya görevden alınmalıdır. Daha önce yaşanan katliamlarda ihmali olanlar, sorumluları ve arka planında bulunanlar açığa çıkarılmış olsa ve gerekli yargılamalar yapılmış olsaydı böylesi katliamlar bu rahatlıkta gerçekleştirilemeyecek ve belki de önlenebilecekti” dedi.
HDP mitingi ve Suruç’ta yapılan saldırıların sorumlularının bulunmadığını dile getiren Işık, “Biz bölge baroları ve bölgenin hukukçuları olarak bu katliamları yapanların, arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılması ve bu olayların aydınlatılması için gerekli soruşturma ve kovuşturmaların yapılması ve sorumluların yargılanması için takipte olacağız. Ankara’daki Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde ülkenin aydınlık yüzlerine, emekçilerine, demokratlarına, barış sevdalılarına yaşatılan katliamı lanetliyor, ölenlere Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Barışa hizmet edenlerin, barışta diretenlerin ve tüm toplumumuzun başı sağ olsun, bu son ölümlerimiz olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Hakkari Barosu’ndan Ankara Saldırısına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakkari Barosu’ndan Ankara Saldırısına Kınama haberi güncellenecektir.

  HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı