« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakim karşısına çıkacak

Erman Toroğlu, Emenike’nin F.Bahçe-S.Moskova maçı için Türkiye’ye gelmesi halinde, şike soruşturmasıyla ilgili ifade vereceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE, Devler Ligi 3. ön eleme turunda Vaslui’yi eleyip, Play-Off’ta Spartak Moskova kurasını çekti. Ancak bu eşleşmenin bir futbolcu için apayrı bir anlamı vardı; Emenike... İki ekibin karşı karşıya geleceği belli olduğundan bu yana ise, farklı bir tartışmanın fitili ateşlendi; “Emenike, Türkiye’ye gelecek mi?”

‘Zorla götürülür’

Geçen sezon Karabük’ten geldiği F.Bahçe’den şike soruşturması sürecinde kopan Nijeryalı golcünün Türkiye’ye gelmesi durumunda yaşayacakları ile ilgili en çarpıcı iddiayı ise Hürriyet yazarı Erman Toroğlu dile getirdi; “Türkiye’ye gelirse, hakim karşısına çıkarılacak.”
Önceki gün TV 8’deki Telegol’de açıklamalarda bulunan Toroğlu, “Gelirse hakim önüne çıkarılacaktır. Türkiye’ye gelip ifade vermeden gitmeye kalkarsa havalimanında kelepçelenir. Zorla götürülür” diye konuştu. Emenike’nin avukatı Epözdemir ise “Türkiye’de hukuki bir yaptırım söz konusu değil” demişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz