« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakettiler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Beşiktaş yarım sıfır da olsa kazanmalıydı. Sonunda kazandı ama göbeği çatladı. Futbol gerçekten ilginç bir oyun. Erzurum- spor'a tek pozisyon veren, buna karşılık sayısız pozisyona giren Beşiktaş neredeyse üç puana ulaşamıyordu. Sadece Oktay, dört yüzde yüz pozisyonu değerlendiremedi. Gol kaçar ama bu kadarı da olmaz. Oktay kaçırdı, kaçırdı ancak gollerden birini attı, diğerini de attırdı.

Bu maç Beşiktaş için çok önemliydi. Belki de dönüm noktasıydı. Kötü bir sonuç, hem umutları azaltacak, hem de taraftarı yine kızdıracaktı. Bunlar olmadı. Taraftar, futbolcusunu bağrına bastı, Feldkamp'ı kucakladı. Çok şükür barış sağlandı. Beşiktaş'a yakışan tablo hepimizi mutlu etti. Bunun devam etmesi gerekir. Edeceğine de kesinkes inanıyorum.

<ı>Kahraman Mehmet

Beşiktaş aslında kolay oyunu zora soktu. Farkı ikiye yükseltebilseydi, maçı piknik havasında, elini kolunu sallayarak noktalar, bunca sıkıntıyı yaşamazdı. Futbolcuların hepsi son derece inançlı ve iyi niyetliydi. Boğuşmayan tek kişi yoktu. Tek hedef 3 puandı. Buna şartlanmışlardı. Gerçekleştirmek için de herşeyi yaptılar.

Mehmet bana göre maçın kahramanıydı. Harika gol pasları verdi. Takımını yönlendirdi. Gücünün son noktasına kadar da koştu. Amokachi yine yetersizdi. İnanılmaz pas hataları yaptı. Hiç etkili olamadı. Bu Amokachi ne zaman oynayacak?

Feldkamp geçen hafta İstanbulspor'a karşı çıkan 11'de tek değişiklik yapmıştı. Sadece Rahim'in yerine Alpay'ı ilk 11'de oynattı. Alman hoca başarılı kadroya doğal olarak fazla dokunmamıştı. Taktik uygulama da aynıydı. Feldkamp büyük değişiklikler macera aramımıştı.

Ligin sonu yaklaşıyor. Bu saatten sonra hiç kimse futbolun kalitesine fazla aldırış etmez. Beşiktaş da haklı olarak bu düşüncedeydi. Zor bir dönemeci kazasız belasız atlattı. Hem de bal gibi bir golünü hakemin saymamasına karşın. Peki ya Beşiktaş, o son dakikalarda ikinci golünü atmasaydı hakem bu hesabın altından nasıl kalkacaktı?
Bunları da Beğenebilirsiniz