« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemlik yapamıyorsun

MHK Başkanı, Beşiktaş-Konya maçının hakemi için, "Kaç yıllık hakemsin. Adam gibi hakemlik yapamıyorsan, ben sana bir daha şans verebilir miyim? Kusura bakma seninle yollarımızı ayıracağız" yorumunu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TURKCELL Süper Ligi’nin ilk 4 haftasında yaşanan hakem hataları, MHK’yi harekete geçirdi. MHK Başkanı Mustafa Çulcu, Beşiktaş-Konya maçındaki yönetimi nedeniyle eleştirilen Zafer Önder İpek’le yollarının ayrılacağını açıkladı. www.ligtv.com.tr’ye konuşan Çulcu, İpek hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Çulcu,
şunları söyledi: "Arkadaşım, can dostum olabilirler ama kardeşim sen bana, hakem camiasına zarar veriyorsan ben seni taşıyamam kusura bakma. Adamın (Zafer Önder İpek) becerisi bu kadar, yapamıyor. Kaç yıllık Zafer Önder İpek olarak Beşiktaş- Konya maçını yönetemeyeceksen, ben sana bir daha şans verebilir miyim? Çıkacaksın, adam gibi hakemlik yapacaksın, yapamıyorsan da kusura bakma, yollarımızı ayıracağız. Ben de bağlı bulunduğum kurumu düşünmek zorundayım. Yeni yüzlere hazır olun."

Bana gelmeleri normal

Çulcu,
F.Bahçeli yöneticiler Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu’nun kendisine yaptıkları ziyaretle ilgili olarak da şunları söyledi: "Kendileri bana inançları olduğunu, benden kuşku duymadıklarını söylediler. Daha önce federasyon başkan vekilliği yapan Mosturoğlu’nun bana gelmesi çok normal. Kurumsal anlamda şikayetlerini bize dile getirmelerini garipsemiyorum. Mutlaka şikayetler oldu, ben de çok memnun oldum, beni mutlu ettiler. Allah yukarıda, bana şu hakemi verin bu hakemi vermeyin gibi hiçbir talepleri olmadı. İstedikleri şu; ’Herkese eşit şekilde, eşit bir yönetim olsun istiyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz