Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemleriniz takımlarınızdan daha ileride

Avrupa Ligi yarı final rövanşında Hamburg’u ağırlayan İngilizler, ilk 17 dakikada yalnızca 2 düdük çalan Cüneyt Çakır’a hayran kaldı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE’de sık sık eleştiri konusu olan hakemlerimiz, Avrupa’da yere göğe sığdırılamıyor. Önceki gece Avrupa Ligi’ndeki Fulham-Hamburg yarı final rövanş karşılaşmasını yöneten Cüneyt Çakır başarılı bir performans gösterdi. Londra’daki maçta yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun, dördüncü hakem Halis Özkahya ve ek hakemler Hüseyin Göçek ve Bülent Yıldırım ile hatasız bir yönetim gösteren Çakır, İngilizlerin büyük beğenisini topladı.

Öyle ki, karşılaşmayı Fulhamlı yöneticilerle birlikte Craven Cottage Stadı’ndaki bir locadan izleyen meslektaşımız Gürtay Kıpçak izlenimlerini şöyle anlattı:

Kendinden çok emindi

“Hakemlerimiz çok kritik bir maçı inanılmaz başarıyla yönetti. Cüneyt Çakır’ın kendinden emin hali dikkat çekiciydi. Oyunu hemen hemen hiç kesmedi ve ilk 17 dakika içinde yalnızca 2 düdük çaldı. Hep futbol oynatmaya çalıştı. Avantaj kurallarını müthiş uyguladı. Yan hakemler de sıfır hatayla maç yönettiler.
Locada ev sahibi Fulham’ın yöneticileri de vardı. Tereddütlü halleri maçın ilerleyen dakikalarında hakemimize güvene dönüştü. Hatta biri, ‘Sizin hakemleriniz futbol takımlarınızdan daha iyi ve daha ileride’ dedi.”

Gözlemciden tam puan

FULHAM-Hamburg maçının gözlemcisi Marcus Nods, 90 dakikanın ardından hakem odasına giderek gösterdikleri yönetim nedeniyle Cüneyt Çakır ve arkadaşlarını kutladı. İsviçreli gözlemcinin Çakır’a, tam puan vereceği öğrenildi. Hakemimimiz böylece Avrupa’nın en iyi 28 hakeminin bulunduğu “Elite” kategorisine yükselerek, 2012 Avrupa Şampiyonası finallerinde düdük çalma şansını iyice artırdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz