Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemlerimiz başarılı

Özgener, sürpriz takımların şampiyonluk için arkadan itildiğini iddia eden F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a cevap verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen “Sezon Arası Hakem Semineri” dün Antalya’da başladı. Burada bir konuşma yapan federasyon başkanı Mahmut Özgener, son günlerde en çok üzüldüğü söylemlerden birinin “Sürpriz takımlara şampiyonluk yolu açılması için bu takımların arkadan itilmesi ile ilgili” iddialar olduğunu belirtti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın dile getirdiği bu iddiaya Özgener şöyle cevap verdi:
Şipşak rapor
“Bu sadece hakemlere değil, TFF’nin tüm kurumlarına yapılan bir suçlamadır.Gelirlerin artırılması konusundaki çalışmalar, futbolumuzun çehresini de değiştiriyor. Böyle bir futbol ortamında sürpriz takımların da doğal olarak başarıyı yakalıyor olabileceği gerçeğini kabul etmemiz gerekiyor.”
Özgener ayrıca, sadece kendilerinin değil, birçok tarafsız yorumcunun da hakemlerin ilk yarı performansını başarılı bulduğunu ifade etti. Ayrıca ikinci yarı ile birlikte Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig maçlarında görev alan hakemlerin, raporlarını, maç bittiğinde soyunma odasından sadece yetkili kişilerde yer alacak şifreler ile MHK’ye yollayacağını belirtti. Futbol Federasyonu Başkanı, bu uygulamayla hakemlerin tartışmalardan uzak bir konuma getirilmesini hedeflediklerini kaydetti.

Seminerdeki törende Özgener ve Erzik tarafından hakemlere kokart takıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler