« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemlere otobanda dayak

Pendikspor yenilgisini hazmedemeyen Tepecikli yönetici ve taraftarlar, maçın hakemlerinin önünü otobanda kesip tekme, tokat dövdü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL holiganları, sahalarındaki şiddeti otobanlara taşıdı. Önceki gün TFF 2. Lig 3. Grup’ta oynanan Tepecik Belediyespor-Pendikspor maçı sonrası, ev sahibi ekibin yöneticileri ve taraftarları, hakemlerle, gözlemcilerine saldırdı.

Pendikspor’un maçı 2-1 kazanmasının ardından olaylar başladı. Karşılaşmanın orta hakemi Cem İpek, yardımcıları Salim Duran ve Oğuz Emre Kaya ile 4. hakem Onur Kayabaş ve gözlemciler, hemen soyunma odasına kaçtı. Ancak bu kez de görevlileri, odaya kilitleyen grup, camları kırarak, kırıkları hakemlerin üzerine attı. Jandarma ekiplerinin gözetiminde stattan ayrılan hakemler, Cem İpek’e ait otomobille yola çıktı. Aralarında Tepecikli bir yöneticinin de yer aldığı 4-5 araba dolusu taraftar, hakemlerin otomobilini takip edip, sıkıştırmaya başladı. Canlarını kurtarmak için hızla kaçan hakemleri taşıyan otomobil, Mahmutbey Gişeleri’ne geldiği sırada küçük bir kazaya karıştı ve yoğunlaşan trafik nedeniyle durdu. Hakemlere saldıran grup, arabanın camlarını kırdı ve hakemleri dışarı çıkararak dövmeye kalktı. Uzun süre sonra polisin olay yerine geldiğini gören holiganlar olay yerinden kaçtı.

Hakemler, TEM Hospital’e giderek tedavi oldular. 20’şer gün rapor alan hakemler dün MHK Başkanvekili Sabri Çelik ile biraraya geldiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz