« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemlerden boykot

Basketbol (A) klasman hakemleri, Türkiye Kupası ve lig maçlarına çıkmama kararı aldı. Yazılı bir açıklama yapan (A) klasman hakemleri, koşulların, geçen sezon sağlanan koşulların bile gerisinde kaldığını belirterek, problemler çözülene kadar bugünden itibaren görev kabul etmeyeceklerini duyurdular.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Açıklamada, Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 3. haftası oynanırken, Türkiye Kupası'na da 2 gün kalmışken, hala paraların ödenmediğini, hakem ücretlerinin belirlenmediği, konaklama olanaklarının sağlanmadığı, hakem seminerlerine herkesin kendi olanaklarıyla gittiği, sigortaların yapılmadığı ve bu konularla ilgiliyapılan başvuruların da yanıtlanmadığı ifade edilerek, şu görüşlere yer verildi:

    ''Büyük özveriyle yaptığımız mesleğimizde, ülkenin geçirmiş olduğuekonomik buhranı gözönüne alarak bugüne kadar görevlerimizi eksiksiz yerine getirmeye çalışmamıza rağmen, bugün görmekteyiz ki, bu fedakarlığı sadece hakemler yapmakta ve bu konuda çözüme yönelik hiçbir adım atılmamaktadır.

Hakem sorunlarının da bu oyunun bir parçası, hakemlerin de bu camianın bir üyesi olduğu gözönüne alınarak problemler çözülene kadar bugünden itibaren görev kabul etmeyeceğimizi üzülerek kamuoyuna bildiririz.''

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz