« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemler ucuz düdükler çaldı

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş'a yenilen Türk Telekom faturayı hakemlere keserken, antrenör Ercüment Sunter, ''Uzun oyuncumuz Dudley sahada sadece 11.47 dakika kalabildi'' dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisinde deplasmanda Beşiktaş Cola Turka'ya yenilen Türk Telekom'da, yenilgi çalınan haksız düdüklere bağlandı.
Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter, uzun oyuncularına çok ucuz fauller çalındığını belirterek, “Bu düdükler dengemizi bozdu” dedi.

Ercüment Sunter, 'en önemli oyuncularımdan biri' diye yorumladığı Dudley'nin, sahada sadece 11.47 dakika kalabildiğine ve de kendilerine 44, rakiplerine 32 ceza düdüğü çalındığına dikkati çekerek, “Rakibimizin gücünü biliyorduk. Taraftarlarının da sahaya etki yapacağını hesap ediyorduk. Fakat karşılaşmanın daha ilk dakikasından itibaren bunun bize böyle fatura edileceğini hesaplamamıştık. Her şeye rağmen iyi mücadele verdik. Oyunun her bölümünde ağırlığımızı koyduk. Şanssız kaptırdığımız toplar da bizi etkiledi ama 11 sayı öne geçtiğimiz maçın son bölümünde, Dudley olmayınca kaptırdığımız ribauntlar bu skoru getirdi” diye konuştu.

Sunter, Beşiktaş'ın skoru eşitlemesine rağmen avantajın yine de kendilerinde olduğunu, 19 Mayıs Pazartesi günü saat 18.30'da Ankara Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak maçla yeniden öne geçip, 21 Mayıs Çarşamba günü yine aynı salonda saat 19.30'daki mücadelede ise tur vizesi alacaklarını iddia etti.
Sunter, bu zor iki karşılaşmada Ankaralı basketbolseverlerin takımlarını yalnız bırakmamalarını istedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz