« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemler takımı etkiledi

Hentbol Erkekler Süper Lige terfi play-off müsabakalarında üçüncü olarak Süper Lig hayallerini erteleyen Mersin Yenişehir Belediyesi'nin antrenörü Osman Özoğlu, “Hakemlerin performansının kötü olması takımı olumsuz etkiledi” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özoğlu, yaptığı açıklamada, Antalya'da 3-9 Mayıs arasında yapılan play-off maçlarına “şampiyonluk” parolasıyla katıldıklarını söyledi.

İlk iki takımın Süper Lig'e çıktığı müsabakalarda, Bafra Gücü ile yaptıkları maçı kazanarak üçüncü olduklarını belirten Özoğlu, şöyle konuştu:

“Turnuvaya (A) klasman hakemleri yerine verilen genç hakemler, maçların altından kalkamadı. Hakemlerin performansının kötü olması takımı olumsuz etkiledi. Hentbolda bir marka olma yolunda ilerleyen ve Türk hentboluna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlayan bir kulüp olarak, bir yılın emeğinin böylesine ucuz harcanması bizleri üzdü.”

Turnuvaya katılan genç oyuncuların deneyim ve tecrübe kazandığını ifade eden Özoğlu, “Artık önümüze bakacağız. Yönetimin belirleyeceği hedef doğrultusunda yeni sezon çalışmalarına başlayacağız” diye konuştu.

Bu arada, play-off maçları sonucunda Jandarma Gücü ile Trabzon 24 Şubat'ın Süper Lig'e çıktığı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz