Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hakemler gurur kaynağımız oldu"

FIFA Kokartlı Hakem Cüneyt Çakır'ın 16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonasında görev alması ve yardımcıları ile beraber sergilediği yönetim ulusça büyük bir mutluluk yaşamamıza vesile olurken, Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) teşekkür metni yayınladı.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı imzasıyla gelen yazıda şunlar denildi:

"EURO 2012 Avrupa Şampiyonasında görev yapan FIFA kokartlı hakemler Cüneyt Çakır, Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek ile FIFA Yardımcı Hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun kendilerine güvenenleri mahçup etmemiş, uzun aradan sonra büyük emekler vererek hak ettikleri, turnuvada görev yapma şansını üstün performanslarıyla taçlandırmış ve Yarı Final müsabakasında ekip olarak görev yapma hakkını elde etme başarısını göstermişlerdir.

Genç yaşlarına rağmen, böylesine önemli bir şampiyonada yarı final müsabakasına çıkan ve uluslar arası futbol otoritelerince de yönetimleriyle takdir kazanmayı başaran hakemlerimizi içtenlikle kutluyor ve kendileriyle gurur duyuyoruz.

Yaşları genç olmasına rağmen ciddi tecrübeler elde etmiş olan bu hakemlerimiz, bilgi ve birikimlerini kişilik özellikleriyle de birleştirerek, bu turnuvaya ne denli hazır olduklarını yönettikleri müsabakalardaki başarılarıyla tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu başarı Türk Futbol Hakemliğinin önlenemez yükselişinin başlangıcıdır. Bu arkadaşlarımız göstermiş oldukları olağanüstü başarılarıyla, ülkemizdeki binlerce hakemimizin vizyonunun uluslar arası boyutta yansıtılmasına çok önemli katkı sağlamış, ayrıca Türk Futbol Hakemliğinin lokomotifi olarak bundan sonraki uluslar arası müsabakalarda daha fazla Türk hakeminin görev almasını sağlayacak olan yolu açmışlardır.

Hakemlerimizin bu büyük başarıyı elde etmesinde önemli pay sahibi olan ve kendilerine gerekli ön hazırlıkları yapmaları konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan başta Türkiye Futbol Federasyonumuz olmak üzere Merkez Hakem Kurulu başkanı ve üyeleri ile emeği geçen tüm yetkililere Türk Futbol Hakem ve Gözlemci Camiası olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakem ve gözlemcilerimizin her zaman ve her koşulda yanında olmaya devam edeceğimizi, uluslar arası müsabakalarda çok daha fazla hakem ve gözlemcimizin görev alması için hiç durmadan ve yılmadan Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu ve diğer kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışarak elde edilen bu başarıyı çok daha ileriye taşıyacağımızı, mensuplarımıza olan inanç ve güvenimizle bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Bu başarının bir başlangıç olduğunu özellikle vurguluyor ve ulusumuza bu büyük mutluluğu ve onuru yaşattıkları için başta Cüneyt Çakır olmak üzere ekibinde görev yapan Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u bir kez daha kutluyor ve çok yakın bir zamanda en az bu Şampiyona kadar önemli bir Şampiyonada FİNAL müsabakası yöneteceklerine olan inancımızla başarılarının daimi olmasını diliyoruz. Hakem şansı Türk Hakeminin daima yanında olsun"


Bunları da Beğenebilirsiniz