« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemimizin başarısı arttı

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer, Antalya’daki hakem seminerinde "Dünya Kupası’nda büyük hakem hataları yaşandı. Bu şekilde bazı gerçekler de su yüzüne çıktı" dedi.

Atilla TÜRKER / ANTALYA
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı, gazetemiz Spor Sorumlu Müdürü Esat Yılmaer, Türk hakemlerinin çok büyük baskı altında görev yapmasına karşın, özellikle son dönemlerde başarı düzeyinin çok yükseldiğini söyledi.

En büyük sorun eğitim

Antalya Belek’te düzenlenen hakem seminerine konuşmacı olarak katılan Esat Yılmaer, "Her hakem hata yapar. Biz spor yazarları da zaman zaman çok ciddi hatalara imza atıyoruz. Eğer sizde bu sevgi ve aşk olmasa, bu strese dayanmanız çok zor olur. Çok büyük baskı altındasınız. İyi iletişim kurarak, bu baskının önüne geçebilirsiniz" dedi.

Belli bir standardın ve başarının yakalanabilmesi için hep birlikte çok dikkatli olunması gerektiğine değinen Yılmaer, "Eğitim, ülke genelinde en büyük sorunumuz. Bu sorunu biz de yaşıyoruz. Çoğu zaman sizler günah keçisi ilan ediliyorsunuz. Ama bu baskılara göğüs germelisiniz. Zorlu maçlardaki başarınız, sizi hedefe daha kolay ulaştırır" diye konuştu. Son Dünya Kupası’nda çok büyük hakem hataları olduğuna dikkati çeken Yılmaer şöyle dedi:

Bilgiler tazelenmeli

"Bu şekilde bazı gerçekler daha iyi su yüzüne çıktı. Türk hakemlerinin kalite düzeyinin arttığını kimse gözardı etmesin. Hakemlik şansının çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fanatik taraftarların olaylara yaklaşımı, görevimizi zorlaştırıyor. Bilgilendirme yöntemi ile herkesin işi daha kolaylaşır. Spor yazarlarının da oyun kuralları ile ilgili bilgilerini tazelemesi gerektiğini biliyoruz. Siz hakemlerin yeni sezona çok iyi şekilde hazırlanmış olması, tüm futbolseverler için çok sevindirici bir haber."

Bunları da Beğenebilirsiniz