« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemi eleştirdi 8 bin dolar ceza aldı

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, 2. turda elenen Arjantinli David Nalbandian'a, sportmenlik dışı harekette bulunduğu gerekçesiyle 8 bin dolar ceza verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yetkililer, 30 yaşındaki Nalbandian'a, 2. turda ABD'li John Isner'e 3-2 yenilerek elendiği maçtan sonraki açıklamaları nedeniyle ceza verildiğini açıkladı.

Nalbandian, son sette oyunlarda durum 8-8 iken, rakibinin servis attığı kritik bir puanda itiraz hakkından yararlanmayı ve “şahin gözü”nün kullanılmasını istemiş, Fransız hakem Kader Nouni, geç kaldığı gerekçesiyle tenisçinin itiraz hakkını kullanmasına izin vermemişti. Nalbandian, birkaç dakika boyunca hakemi ikna etmeyi denemiş, ancak başarılı olamamıştı.

Nalbandian, son seti 10-8 kaybetmiş ve turnuvadan elenmişti. Arjantinli tenisçi, maçtan sonraki açıklamasında, “Böyle hakemlerin turnuvalarda maç yönetmesi gülünç. Bu nedir, ATP buna nasıl izin veriyor. İki taraf da 8 oyun kazanmış ve servis kırma puanı oynanıyor. Böyle bir durumda bunu yapacak kadar aptal olabilir misiniz” demişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz