« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakemi bayıltan Luisao'nun başı belada

Alman hakem Fischer, kendisini bayıltan Benfica Lizbon Futbol Takımı Kaptanı Luisao hakkında suç durusunda bulunacağını açıkladı.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

DFB Basın sözcüsü Ralf Köttker ise cezai işlemi Portekiz Futbol Federasyon'un vereceğini söyledi.

İŞTE O ANLAR / WEB TV

OLAYIN FOTOĞRAFLARI

Almanya'nın Düsseldorf kentinde önceki gün oynanan Fortuna Düsseldorf- Benfica Lizbon karşılaşmasının yöneten Christian Fischer, maçın 39. dakikasında Benfica'lı Javi Garcia'ya faul yaptığı gerekçesiyle ikinci sarıdan kırmızı kart gösterdiği anda kendisine şiddetle çarpıp bayılmasına neden olan Benfica kaptanı Luisao hakkında suç duyurusunda bulunacak. Alman DPA Ajansına konuşan 42 yaşındaki Fischer, "Benfica takım kaptanı bana saldırdı. Şiddetle beni itti. Yere düşünce bayılmışım" dedi. Hala olayın şokunu atlatamadığını belirten Fischer, böyle bir hareketi beklemediğini ifade edip 20 yıllık futbol hakemliğinde böyle bir olayla hiç karşılaşmadığını söyledi.

BEYİN SARSINTISI GEÇİRMİŞ

Almanya'nın Hemer kentinde okul müdürlüğü yapan Fischer, ilk olarak Alman Futbol Federasyonu'na (DFB) olayı detaylı bir şekilde rapor edeceğini belirtti. DFB Basın sözcüsü Ralf Köttker ise, "Bu futbolcuya ceza verilmesi DFB'nin görevi olmadığı gibi UEFA'da sorumlu değil. İlk etapta ceza işlevini Portekiz Futbol Federasyonu yapar" açıklamasını yaptı. Maçı iptal ettikten sonra hastaneye gidip kontrol olduğunu vurgulayan Fischer, "Beyin sarsıntısı geçirdiğim tespit edildi. Kontrol altında bulunduruluyorum" dedi.

Kendisine çarpan Benfica kaptanı Luisao'nun üzerine doğru geldiğini görmediğini belirten Christian Fischer, "Soyunma odasında bana arkadaşlarım olayı anlattı. İlk olarak o zaman öğrendim bir Portekizli futbolcunun beni ittiğini" dedi.

ÖZÜR YERİNE ALAY EDİLMEK HOŞ DEĞİL

Olayın sorumlusu futbolcu Luisao başta olmak üzere Benfica takımı sorumlularının da özür dilemediğini vurgulayan Fischer, "Özür dilemedikleri gibi beni en çok üzen Portekiz’de yayın yapan televizyonlardaki görüntülerle benimle dalga geçmeleri. Bu hoş değil" dedi. Tekrar futbol maçı yönetecek misiniz? sorusuna ise Fischer, "İlk etapta düdüğü askıya alıp her şeye son vermek istedim. Ama olayın sıcaklığıyla oluyor galiba. Futbolu çok seviyorum ve severek te hakemlik yaptığım için de futboldan kopmak zor olur benim için galiba."


Bunları da Beğenebilirsiniz