« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakem Türk düşmanı

 • Ümit Karan, ‘Hakem yüzde yüzlük penaltıyı dışarıya taşıdı. Hakemin bu kararını normal karşılamak lazım. Türk düşmanlığı vardır’ dedi.
 • Tulun, Lehner’in 4’üncü sınıf bir hakem olduğunu açıklarken, futbolcular hem hakemden, hem da saha zemininden şikayetçi oldu.
 • Hürriyet Haber
  SON GÜNCELLEME
  Farklı yeneriz

  G.Saray, Tromso karşısında sürpriz bir yenilgi alırken, futbolcular ve yöneticiler hem sahanın kötülüğünden, hem de hakemden şikayet etti. Hakan Şükür’ün sakatlığı sebebiyle dünkü maça ilk 11’de başlayan Ümit Karan, hakem Gerald Lehner’e açtı ağzını, yumdu gözünü. Milli oyuncu, ‘Biz bu turu geçeceğimize eminiz. Buna şimdilik hava şartları izin vermedi. Arkadaşlarla içeride konuştuk. İkinci maçta 2 ya da 3 gol farkla muhakkak galip geleceğiz. Bu sahada iyi oynamaya çalıştık ama çok zorlandık.

  Talihsiz gol

  Bu şartlar altında futbol oynamak çok zordu. Arkadaşlarımızın çoğu soğuktan titriyordu. Ellerimiz ve ayaklarımız dondu. Onlar alışık böyle şartlar altında oynamaya. Hakem yüzde yüzlük penaltıyı dışarıya taşıdı. Avusturyalı hakemin bu kararını normal karşılamak lazım. Türk düşmanlığı vardır’ dedi. Sarı kırmızılı takımın gol silahlarından Necati, ‘Saha çok kötüydü. Talihsiz bir gol yedik. Verilmeyen bir penaltımız vardı’ diye konuştu. Hasan Şaş ise, ‘Kaybetmek iyi değil.

  Böyle bir şey yok

  Bunun İstanbul’u var. Takım olarak böyle düşünüyoruz. Bu hakem de İstanbul’da olmayacak. Hakem gerçekten çok kötü bir maç yönetti. Sportif direktör Bülent Tulun, Tromso karşısında beklenmedik bir skor aldıklarını belirtirken, şunları söyledi: ‘Hakemle ilgili bir yorum yapmayacağım. Ama eleştirdiğim nokta rakip takımın 22 numaralı oyuncusunu 3 kez sözle uyarması. UEFA ve FIFA böylede bir şey yok, Hakem 4. sınıf hakemdi. Skoru İstanbul’da telafi edeceğiz.
  
  Bunları da Beğenebilirsiniz