Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakem seçmek yok

MHK 1.Bölge Sorumlusu Orhan Erdemir, "Bütün takımlara aynı derecede uzaklıkta ve yakınlıktayız. Her hakem, her takımın maçını yönetecektir" diye konuştu.

Gökçeyan YILDIRIM/DHA
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Faal Futbol Hakemleri derneği İstanbul Şubesi’nin açılış töreninde konuşan MHK 1.Bölge Sorumlusu Orhan Erdemir, "Bütün takımlara aynı derecede uzaklıkta ve yakınlıktayız. Her hakem, her takımın maçını yönetecektir. Süper Lig’in ilk haftasında hakemlerin çoğunun başarılı olduğunu söyleyen Erdemir, "Sadece Bülent Demirlek arkadaşımız biraz başarısızdı" dedi. Erdemir, şunları söyledi: "İlk haftada G.Saray, F.Bahçe ve Trabzonspor’un istemediği hakemleri verdik. Bu olay MHK’nin hakemlerle beraber duruşunu gösteriyor.

Çakır’ın geleceği parlak

Bize bütün takımlar aynı derecede uzaklıkta ve aynı derecede yakınlıktadır. Bir kulübün biz bu hakemi maçımıza istemiyoruz demesin diye bu adımı attık. Her hakem her takımın maçını yönetecektir." Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan ise, "Ankara-G.Saray maçında Cüneyt Çakır mükemmel bir maç yönetti. Cüneyt Çakır’ın geleceğini parlak görüyorum. Hakem tayinlerinde bir takım baskıların ve isteklerin olmasını doğru bulmuyorum. Zaten MHK Komitesi’de ilk haftada yaptığı uygulama ile buna çık iyi bir cevap vermiş oldu" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler