GeriErdal Fernergiz HAKEM DİYE BİRİ…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HAKEM DİYE BİRİ…

Hakem diye biri Özgür Yankaya Adanaspor'u Trabzon karşısında adeta doğradı.

Evet hakem diye biri Özgür Yankaya Trabzon karşısında Adanaspor’u biçti… Gösterdiği kırmızı kart ve penaltı kararı takımın fark yemesinin sebebi oldu. Milyonların sevdiği bir takım Adanaspor. 12 yıl sonra Süper Lig’e çıkmış, takımın hemen hemen bütün futbolcularını yenilemiş, ligde tutunmaya çalışan mütevazi bir ekip.
Trabzon’un hakeme de ihtiyacı olmayabilirdi. Turuncu Beyazlılar üst üste aldığı sonuçlarla puan cetvelinin dibinde yer alıyor. Rakipleri karşısında gücü kadar mücadele ediyor, zaman zaman oynadığı oyun beğeniliyor ancak bir türlü puan almaya yetmiyordu. Bunun neticesi Hırvat Teknik Direktör Jurcic ile yollar ayrıldı. Yerine de her zaman Adana için Adanaspor için hazır olan Eyüp Arın getirildi.
OFANSİF OYUN ŞART
Arın Trabzon karşısında küçük dokunuşlarla, çok akılcı bir yolu seçti. Ofansif oyunu benimsedi. Bu da Turuncu Beyazlılara pozitif olarak yansıdı Trabzon karşısında çok doğru oynadı, bir eksik kalana kadar hatta sonrasında da. Akıllı kontrataklar, organize ataklarla gitti rakip kaleye. Bireysel hatadan yediği gole de cevap verdi. Ancak 52’de Silva’ya çıkan kırmızı kart ve penaltı maçın kırılma anı oldu. Hakem diye biri Özgür Yankaya’nın yanlı, eyyamcı tutumu Adanaspor’u yıktı bıraktı. Yankaya aynı kararı büyük takımlara karşı verir miydi, verseydi hakemlik hayatı biter miydi bunu hepimiz de biliyoruz. Özgün Yankaya’yı önce Allah’a, daha sonra da Merkez Hakem Kurulu’na havale ediyorum. Arın, maç içinde ve sonrasında hakem için söylediklerinde çok haklı. Bu takıma uzun yıllar emek vermiş biri için yorumcuların söyledikleri ise tek kelime ile çok saçma oldu…
HAYDİ BAŞKAN PAMUK ELLER CEBE
Trabzon karşısına Eyüp Arın’la çıkan Adanaspor’un oynadığı oyun bir eksik kalana ve penaltıya kadar beğenildi. Bu da gösterdi ki takım fena değil. Birkaç takviye ile toparlar ve ligde kalır. Arın’la ilk yarı sonuna kadar devam edilmeli ancak takımın başına bu ligi tanıyan mücadeleci, pes etmeyen bir Türk teknik direktör getirilmeli. ‘Bu takım ligde kalacak’ diyen Başkan Bayram Akgül’ün tecrübelerini konuşturarak uygun ismi getireceğine ve takıma mutlaka takviyeler yapacağına inancımız tam. Haydi Başkan Akgül ‘Pamuk eller cebe’… Uzun yıllar sonra kazanılan Süper Lig kolay bırakılmamalı, mutlaka takviye edilerek mücadele sürmeli.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle