Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Hakaretleri telin ediyorum'

  Enver ALAS - Hakime TORUN / DHA
  09 Nisan 2016 - 00:15Son Güncelleme : 09 Nisan 2016 - 00:18

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerini sürdürdü. Davutoğlu, “Hakareti siyaset üslubu zannedenleri şiddetle lanetliyorum” dedi.

  Davutoğlu, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 64’üncü Hükümet Eylem Planı Toplantısı’nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

  “Dikkat ediniz biz icraatlerle huzurunuzdayız. Bazıları hakaretle meşgul. Bazıları haya ve edep duygularını çiğneyerek muhataplarını hakaret ile karşılayan bir zihniyete sahip. Söz vermek bize düşer. Verdikleri sözden kaçmak onlara düşer. İcraat bize hakaret onlara düşer. Hakaretleri bir kez daha telin ediyorum.

  Milletimizin edep duygularına saygı göstermeye, kadınlara yönelik kusur göstermemeye davet ediyorum. Kadına karşı şiddete ne kadar karşı çıktıysak, hep beraber kadına karşı hakarete de aynı ölçüde karşı çıkma konusunda birliğe, beraberliğe davet ediyorum. Kadına dönük hakaret, tahkir, bir tür şiddettir ve kadına uzanan elleri nasıl durduruyorsak, bu ellere nasıl gerektiği cezayı veriyorsak, kadına karşı uzanan dillere de aynı tepkiyi göstereceğiz.

  7 Haziran’dan bu yana ülkemize eşzamanlı saldırılar başlatan terör örgütleriyle kapsamlı ve yoğun bir mücadele yürütüyoruz. Bütün bunlar herhangi bir hükümetin hedeflerinden geri adım atmak için ya da icraatını durdurmak için kullanacağı malzemeler olabilirdi. Ancak bizim zihniyetimiz bunu asla kabul etmez. Biz hiç bir zaman mazeretlerin arkasına sığınacak bir hükümet olmadık, olmayacağız. Eşzamanlı olarak demokratik gelişme istikametinde reformlar yapıyor ve yine eşzamanlı olarak kamu düzeni sağlıyor ve Avrupa birliği hedeflerimize yürüyoruz. Türkiye’nin yürüyüşünü kimsenin hiç bir gücün durdurmasına izin vermedik vermeyiz Allah’ın izniyle.”

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı