Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan ve Hami Avrupa’da zirvede

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray'ın yıldız futbolcusu, ligde attığı 21 golle Avrupa Gol Krallığı yarışmasında ikinci, 19 golü bulunan Trabzonspor'un bombacısı ise üçüncü sırada yer alıyor. İki futbolcumuz, İtalya, İngiltere, Almanya ve İspanya gibi önemli liglerin golcülerini geride bırakmayı başardı.

MACHLAS ÖNDE

Avrupa iglerinde heyecan bütün hızıyla sürerken, ilgi ile izlenen gol krallığı yarışması da her geçen hafta kızışıyor. Hollanda'nın Vitesse Arnhem takımının yıldız oyuncusu Nikos Machlas, şimdiye kadar rakip filelere gönderdiği 23 golle yarışı önde götürürken, Galatasaraylı Hakan Şükür de 21 golle takibini sürdürüyor.

ÜNLÜLERİ GEÇTİ

Hakan Şükür, attığı 21 golle, İtalya, İngiltere, Almanya ve İspanya gibi önemli liglerin tüm golcülerini geride bıraktı. Hakan'ın geride bıraktığı isimler arasında, Inter Milan'ın, ‘‘Dünya'nın 1 numaralı futbolcusu’’ unvanına sahip Brezilyalı Ronaldo da bulunuyor.

HAMİ ÜÇÜNCÜ

G.Antep maçında attığı 2 golle, ligdeki gol sayısını 19'a çıkaran Trabzonsporlu Hami de yarışın iddialı isimlerinden ve üçüncü durumda. Türkiye'de bu ikiliyi, 16 golle Samsun'dan Serkan, 13 golle de Karabük'ten Erdoğan izliyor.

İŞTE KRALLIK LİSTESİ

İNGİLTERE

1-Sutton (Blackburn): 16 gol

2-Owen (Liverpool), Dublin (Coventry): 14 gol

HOLLANDA

1-Machlas (Vitesse): 23 gol

2-Hamming (F.Sittard): 16 gol

ALMANYA

1-Kirsten (B.Leverkusen): 18 gol

2-Marschall (Kaiserslautern), Praeger (Wolfsburg): 13 gol

İSPANYA

1-Rivaldo (Barcelona), Vieri (A.Madrid): 16 gol

2-Luis Enrique (Barcelona): 15 gol

İTALYA

1-Bierhoff (Udinese): 17 gol

2-Batistuta (Fiorentina), Del Piero (Juventus): 16 gol

BELÇİKA

1-Strupar (Genk): 18 gol

2-Radzinski (G.Ekeren): 14 golBunları da Beğenebilirsiniz