Hakan Şükür yorumcu oldu, ortalık karıştı

05 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 04 Ocak 2012 - 17:24

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Milletvekili Hakan Şükür'ün yorumcu olarak ekranlara geri dönmesi tartışmalara neden oldu...

Lig TV'de yayınlanan Maraton programının yorumcularından Mustafa Denizli'nin İran'ın Persepolis takımının başına geçmesinden sonra onun yerine gelen isim Galatasaray'ın efsane futbolcusu Hakan Şükür oldu.

Maraton programının sunucusu Şansal Büyüka, Hakan Şükür için 'Henüz resmi bir şey yok, sadece konuk' demesine rağmen, efsane futbolcuyla sezon sonuna kadar anlaşıldığı ve kendisine aylık 150 bin TL verileceği iddia edildi.

Hakan Şükür, dün akşam Maraton'daki ilk programında "Sayın Başbakan ile görüştüm, kendisine durumu anlattım. O da bana 'Sen futboldan gelme birisin, seni engelleyemem, hayırlı olsun' dedi" açıklamasını yaptı.

CHP'DEN BAŞBAKAN'A HAKAN ŞÜKÜR SORUSU

Milletvekili olmadan önce TRT'deki yorumculuk görevinden ayrılan ancak şimdi de Lig TV'ye çıkmaya başlayan Şükür'ün bu kararı tartışmalara neden oldu.

İşte yazarların Hakan Şükür hakkındaki görüşleri...

Yalçın Doğan - Hürriyet Gazetesi Yazarı

Acaba milletvekili olarak bu yorumculuk ne kadar mümkün, ne kadar doğru? Olsun, arkasında Fethullah, önünde Erdoğan, kim tutar seni Hakan, yürü ya Hakan.

Cengiz Semercioğlu - Hürriyet Gazetesi Kelebek Yazarı

Hakan Şükür, Maraton’a yorumcu olarak katıldı. Milletvekili olan hatta bir siyasi partiye üye olan birisi, gazetede köşe yazabilir mi, şike konusunda, küme düşme konusunda hükümetin çizgisi dışında bir şey söylemesi mümkün mü? Milletvekili sıfatını unutmadan yorum yapamayacak, bu da onun elini kolunu bağlayacak.

Mehmet Tezkan - Milliyet Gazetesi Yazarı

Hakan Şükür futbol yorumculuğunu daha önemli görerek milletvekilliğini önemsizleştirdi, ucuzlaştırdı.. Madem bu kadar meraklıydı, Meclis’te ne işi vardı.

Melih Aşık - Milliyet Gazetesi Yazarı

Bilindiği gibi Hakan, milletvekili seçilmeden önce yıllık 750 bin lira karşılığında TRT'de spor yorumculuğu yapıyordu. Milletvekili seçilince eleştiriler üzerine bu işi bırakmak zorunda kalmıştı. Şimdi ne değişti? Başka yorumcu mu kalmadı? Gibi sorular soruluyordu dün...  Yaygın kanı teklifin Lig TV'den değil bizzat Hakan Şükür’den geldiği yolunda... Bu durumda Lig TV'nin teklifi kabul etmemek gibi bir şansı yok... Şaban’ın arkası güçlü mü güçlü...

Mustafa Mutlu - Vatan Gazetesi Yazarı

Hani; "Gülen Cemaati'ne dokunan yanar" diyoruz ya... Tersi de geçerli: Saygıda kusur etmeyen de doya doya yaşar! Bunun canlı örneği de Hakan Şükür’dür!

TWITTER'DA HAKAN ŞÜKÜR POLEMİĞİ

@vekilince: (CHP Yalova Milletvekili) Başbakan'ın özel izniyle bir AKP Milletvekilinin futbol yorumcusu olacağına ilşkin haberler okuyorum. 2004 yılında Ankara'da Ömer Seyfettin Lisesi'nde boş geçen Fizik derslerine hiçbir ücret talep etmeksizin girmek istedim. Meclis Başkanlığı izin vermedi.
@rmznkrnz: Vekil maaşları veto yedi, Hakan Şükür Maraton'a başladı! Ne yapsın, geçim derdi!
@BulentCalti: Hakan Şükür, baktı TBMM'de konuşamıyor şansını Lig TV'de denemeye karar verdi herhalde...
@alperocal: Hakan Şükür vekilken konuşamadıklarını yorumcu olarak mı konuşacak şimdi, anlamadım cidden ?
@Nihatdogan_ND: Türkiye nin bana göre gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Hakan Şükür Lig TV'de maraton programına başlayacak hayırlı olsun yakışır.
@YusufKenan_: Sn. Hakan Şükür milletvekili olduğu için TRT'deki yorumcu görevini bırakmamış mıydı? Lig TV'ye başlaması ne anlama geliyor?
@zaytungnews: T.B.M.M. Başkan'ı Cemil Çiçek, hergün halı saha maçı ayarlayarak Meclis'in boş kalmasına neden olan Hakan Şükür'ü sert bir dille uyardı...
@BRSFLK: Hakan Şükür futbol yorumculuğuna geri dödü. Madem bu kadar meraklıydı, Meclis’te ne işi vardı. Asli işi vekillik olduğu halde.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 289 Yorum }
 • Mustafa Saka 5.1.2012 09:37:31
  Milletvekili olarak kendisine sorulan bir soruya karşılık, "büyüklerimiz bilir" diyen birisinden ne bekliyordunuz ki?
 • Ayhan Şen 5.1.2012 08:41:19
  Kardesim sen meclise kafa sallamaya parmak kaldırmaya git ne isin var tv de bu güne kadar aldığın paralar yetmediyse yakında kıyak emekliliğin var merak etme.
 • Nurettin Yücel Özşahin 5.1.2012 07:50:49
  Bu ne biçim bir düzen,ne biçim bir adalet? Ben emekli. Maaşım yetmiyor.Bir işte çalışsam maaşın üçte biri kesiliyor. Bu uyanık adamın niye kesilmiyor? Bu nasıl bir keser ki hep milletvekillerine yontuyor?
 • Erol Basarik 5.1.2012 02:13:27
  Zaten milletvekilligi Hakan'in yeri degildi. Bir soru uzerine 'onu buyuklerim bilir dememis miydi?<br><br>Kursude hic konustugunu gormedim. Aldigi maasin helal olmasindan suphelerim var.
 • Murat Göcmen 5.1.2012 01:55:42
  Gerek Türkiyede gerek ise Dünyada HAKAN $ÜKÜR denildiginde bilen biliyor, ... bilmiyende ögrensin, ... reklam amacli bile i$ yapar, ... onun günününde ancak 24 saati var, ne isterse yapabilir, ve yapamadigini zaten zamaninda birakmasinida bilir, er veya gec oda yorgun dü$er, i$i gücü ras gele in$ !
 • Murat Göcmen 5.1.2012 01:53:08
  Bazi insanlarin 10 parmaginda 10 marifeti olur, Hakan Futbolu ve efendiligi haric diger konularda belki o kadar tecrübeli degil, fakat genc, Türkiye Cunhuriyeti Vatandasi olarak gelmi$ gecmis en efendi ve ayni anda en ba$arili Profesiyonellerden biri, nerde 1 ba$ari varsa onun Golleri sayesinde !!!
Sayfa Başı
HaberlerBabam ve Ailesi son bölümiçerdeiçerde son bölümiçerde yeni bölüm fragmanıiçerde 12. bölüm fragmanıİçerde 13. bölüm fragmanıokullar ne zaman tatil olacak