« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan Şükür: Grubu lider bitirmek istiyoruz

(A) Milli Futbol Takımı'nın golcü ismi Hakan Şükür, 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubunu lider bitirmek istediklerini belirterek, "Önemli olan herkesin seyircisiz oynama psikolojisine yenik düşmeden sahada var gücüyle mücadele etmesi" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Polat Renaissance Otel'de yapılan röportaj toplantısında konuşan Hakan Şükür, grup maçlarına Malta karşısında start vereceklerini kaydederek, "Hedefimiz lider bitirmek. Mevcut grubun içinde çok güçlü ve önemli ekipler var. Herkes gruptan çıkmak istiyor. Bu nedenle zor olacak. Maçlara seyircisiz oynamamız nedeniyle dezavantajlı başlıyoruz. Ufak tefek eksiklerimiz de var. İnşallah bir ruh yaratıp, mücadeleci bir kadroyla başarılı oluruz" dedi.

İlk rakipleri Malta'nın küçümsenmemesi gerektiğini kaydeden Hakan, "Malta maçı zorlu olacak, çünkü son oynadıkları maçlarda önemli rakiplere karşı çok disiplinli oynadılar ve katı defans yaptılar. İnşallah bu defanslarını aşacak şekilde bir oyun sistemiyle galip gelip iyi başlangıç yapmak istiyoruz" diye konuştu.

"SEYİRCİSİZ OYNAMAK DEZAVANTAJ"

Hakan Şükür, seyircisiz oynayacak olmalarının kendileri için dezavantaj yarattığını ifade ederek, "Oyuncular çok farklı bir ortamda oynamak zorunda kalabilirler, ama kamp döneminde gerek psikolojik olarak hazırlanıp, gerekse de hazırlık maçında denemesini yapacağız. Önemli olan herkesin bireysel olarak bu psikolojiye yenik düşmeden sahada var gücüyle mücadele etmesi. Ben arkadaşlarımın bu şekilde mücadele edeceğini düşünüyorum" dedi.

(A) Milli Takım'ın başarılı oyunculardan kurulu olduğunu savunan Hakan, "Oyuncuların önlerinde çok canlı örnekler var. Geçmişi de bugünü de yaşayan oyuncular çoğunlukta. İyi bir profesyonel kadro oluştu. Sporcu kendisine nasıl bakması ve nasıl davranması gerektiğini biliyor. Çok saygılılar. Yetenekleriyle de buradalar. O mücadeleci tabloyu oturtmak için yeterli tecrübeleri var" ifadelerini kullandı.

Kendisinin de gollerle dönüp (A) Milli Takım'a faydalı olmak istediğini belirten Hakan, gruptaki rakipleriyle ilgili olarak, “Herkes gruptan çıkabilmenin hesabını yapıyor. Atılım içinde olan Norveç, yeni bir kadro yaratmış durumda. Yunanistan'ı da biliyoruz. Tabii ki diğer rakipler de bize zorluk çıkaracaklardır ve gurubun sıralamasını bana göre onlar belirleyeceklerdir" şeklinde konuştu.

ERGÜN'E ÖVGÜ

Hakan Şükür, yeniden (A) Milli Takım kadrosuna çağırılan takım arkadaşı Ergün Pembe'ye de övgüler yağdırarak, "Ben Ergün konusunda biraz daha duygusalım. Benim çok yakınım ve arkadaşım. Karakteriyle ve futbol kalitesiyle her kadroda olması gereken biri bence. Bu benim fikrim, ama hocaların değerlendirmeleri kişiye göre değişiyor. Ben bunu geçmiş dönemde Milli Takım'da da yaşadım. Ergün, belki milli takımda bu dönemde oynamadı, ama çağırılmasının nedeni de mevkii itibariyle hocamızın gördüğü bir eksiklikten dolayıdır. İyi bir performans göstereceğine inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler