« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan Kutlu, İngiltere yolcusu

Ankaragücü'nün eski teknik direktörü Hakan Kutlu, Premier Lig takımlarının çalışmalarını yerinde görmek üzere İngiltere'ye gidecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kutlu, ligin bitiminin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Belek Beldesi'nde düzenlenen UEFA Prolisans Kursunu tamamladığını ve prolisans almaya hak kazandığını hatırlattı.

Teknik direktör olarak Türk futboluna en iyi şekilde hizmet etme adına bazı projeleri bulunduğunu belirten Kutlu, bu çerçevede futbolla ilgili bir dizi uluslararası programa katılma kararı aldığını bildirdi.

Kutlu, halen takım çalıştırmadığını ve kendisiyle ilgili projeleri hayata geçirmeye fırsat bulduğunu kaydederek, “İlk olarak Ramazan Bayramı'nın hemen ardından İngiltere'ye gideceğim. Yaklaşık 2 ay süresince burada Premier Lig takımlarının antrenmanlarını izlemeyi ve bu takımların çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmayı istiyorum. Premier Lig'i yakın takibe alacağım” dedi.

İngiltere'de antrenmanların yanı sıra kulüplerin yapıları hakkında da bilgi edinmek istediğini vurgulayan Kutlu, “Genç teknik adamlar olarak kendimizi geliştirme durumundayız. Edineceğim bilgilerin gelecek dönemde teknik direktörlüğüme büyük katkısı olacağı inancındayım. Ayrıca İngiltere'de hızlandırılmış dil eğitimini de almayı planlıyorum” diye konuştu.

Genç teknik adam, İngiltere programının ardından aynı çalışma için İspanya ve İtalya'ya da gitmeyi planladığını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler