GeriBasketbol Hakan Demir Pınar Karşıyaka'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakan Demir Pınar Karşıyaka'da

Hakan Demir Pınar Karşıyaka'da
refid:11927118 ilişkili resim dosyası

Beko Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka, antrenör Hakan Demir ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Akif Ersezgin, Karşıyaka'nın sadece futbol kulübü olmadığını, faaliyet gösterdikleri diğer branşlarda da başarı için çabaladıklarını söyledi.

Kulüpte basketbolun ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Ersezgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karşıyaka, ismiyle, bölgesiyle basketbol için her zaman önemli olmuştur. Hakan Demir hocamız geçen sezon Beşiktaş Cola Turka'da çalıştı. Daha önceki yıllarda da Tekel, Mersin, Efes Pilsen ve yurt dışında görev yaptı. Kendisi spor adamlığının yanında aynı zamanda tıp adamı. Biz bütçemizle, diğer kulüplerle yarışacak durumda değiliz ancak bütçedeki zaaflara rağmen geçen sezon iyi sonuçlar aldık. Bu sezon, bunun daha da yükseleceğine inanıyorum.”

Ersezgin, öncelikli amaçlarının futbol takımını Turkcell Süper Lig'e çıkarmak olduğunu belirterek, “Futbolda transferler sonuçlanmadan bir şey söylemek istemiyorum. Ama önümüzdeki süreçte önemli transferlere imza atacağız. Kulübü Süper Lig'e çıkardıktan sonra ekonomik olarak rahatlayacağız. Daha sonra diğer branşlarda da başarı grafiğini yükseltmek istiyoruz” diye konuştu.

Hakan Demir de yaptığı konuşmada, Karşıyaka'nın Türkiye'nin en seçkin kulüplerinden birisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Pınar Karşıyaka deplasmanına gelen takımlar her zaman korkuyla gelmiştir. Bu böyle de devam edecektir. Arkamızda bu taraftar ve yönetim kurulu üyeleri oldukça Karşıyaka basketbolu daha da ileriye gidecektir. Taraftarların göstereceği sabır ve hoşgörüyle, takım çok daha iyi yerlere gelecektir. Bugüne kadar kulübe hizmet eden antrenörlere teşekkür ediyorum. Geçen sezon görev yapan Ayhan Kalyoncu da zor şartlarda başarı elde etti. Bu imzanın, kulübe uzun seneler hizmet etmemin bir başlangıcı olmasını diliyorum.”
Demir, takımdaki genç oyuncularla yollarına devam etmek istediklerini, 2-3 Türk oyuncunun yanı sıra 3-4 yabancı oyuncu ile kadroyu güçlendireceklerini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle