« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan Çalhanoğlu yüzünden olay çıktı!

Bayer Leverkusen-Atletico Madrid maçında iki takımın teknik adamları arasında Hakan Çalhanoğlu yüzünden gerginlik yaşandı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Bayer Leverkusen ile Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi 2.tur karşılaşması ilginç olaylara sahne oldu.

Hakan Çalhanoğlu yüzünden olay çıktı

Alman ekibinin teknik direktörü Roger Schmidt ile Atletico Madrid’in yardımcı antrenörü Mono Burgos’un tartışması Alman medyasında günün öne çıkanları arasında yer aldı. Bild gazetesi, Burgos’un tavırlarını “mafyavari” olarak nitelendirirken, Schmidt’in de yardımcı antrenörün yaptığı hareketler sonrasında çılgına döndüğünü belirtti.

Hakan Çalhanoğlu yüzünden olay çıktı

Maçın 32.dakikasında Hakan Çalhanoğlu’nun yaptığı faul üzerine 4.hakemin yanına giden Burgos’a sert çıkan Schmidt, ardından Diego Simeone ile de polemiğe girdi. El Mundo Deportivo, Alman ekibinin hocasını Simeone’ye saldırmakla itham ederken, iki ülke medyası birbirlerini suçlayıcı açıklamalarda bulundu.

Hakan Çalhanoğlu yüzünden olay çıktı ALMANYA'DA HAKAN ÇALHANOĞLU ZİRVESİ

Schmidt karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, “Onlar sürekli hakemi kontrol altına almak ve kart gösterilmesi konusunda baskı uyguluyorlardı. Ben de işimin gereğini yaparak olanlara itiraz ettim” diye konuştu. Atletico Madrid’in başarılı hocası Simeone ise, “Ben Burgos’un, Schmidt ile tartıştığını gördüm ve ne olduğunu bilmeden onu savunmak için oraya gittim. Ne olduğunu bilmiyorum çünkü Burgos benim dostum” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz