« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan: Bu maçı senin için oynayacağım

Beşiktaş’ın Trabzon’da 3 puan kazanmasında büyük pay sahibi olan Hakan Arıkan, maç öncesi stat koridorunda bulunan eski maç fotoğrafını gösteren kaleci antrenörü Zafer Öğer’e “Hocam bu maçı senin için oynayacağım” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyosspor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Zafer Öğer, “Hakan çok iyi kaleci, duygusal anlamda kendini ayakta tutabiliyor.  Ben onların nasıl hissettiğini çok iyi biliyorum. Hakan’ı eleştirenler, hafta başından itibaren Hakan’ın nasıl çalıştığını izleseler, belki eleştirilerini biraz daha azaltabilirler” dedi. 

ONLAR SAHADA BEN KULÜBEDE KURTARIYORUZ
Hakan’ın iyi oynamasına çok sevindim. Maçtan sonra koşarak duygularımı onunla paylaşmak istedim. Zaten her maçtan sonra Rüştü’ye ya da Hakan’a koşuyor duygularımı paylaşıyorum.
Ben kalecilerimle 90 dakika aynı duyguları yaşıyorum. Onlar sahada ben kulübede, bazen onlar topları kurtarırken, ben de kenarda kurtarmış oluyorum farkında olmadan.

“SENİN İÇİN OYNAYACAĞIM” DEDİ
Biz Trabzon’da Stat koridoruna girdiğimde, kendi fotoğrafımı gördüm. Trabzonlu Tuncay’la hava topundaydık. Kaleci kazağım, şampiyon olduğumuz sezonda giydiğim kazaktı. Hakan’a bu fotoğrafı gösterdim. 1986’dan yaşanan bu olayı görmek beni duygulandırdı. Hakan’a sordum kaç doğumlusun diye “1982” dedi.  “Bak” dedim sen o zaman 4 yaşındaydın. “O tarihte hissettiğim duygularla sen de bugün oynayacaksın. Sen iyi kalecisin. Her zaman hazırsın. Maç kurtaran kalecisin. Bunu bir kez daha burada göster” dedim, Hakan “Bu maçı senin için oynayacağım” dedi. Çıktı ve mükemmel bir oyun sergiledi.  Kendisine çok teşekkür ederim.

HAKAN’I ELEŞTİRENLER NASIL ÇALIŞTIĞINI GÖRMELİLER
Rüştü, Hakan ve Korcan çok iyi kaleciler. Rüştü’nün kalitesi tartışılmaz, Hakan oynamamasına karşın çalışmayı seven bir kaleci. Her zaman kendini hazır tutar. Geçen sezon şampiyonluk ve kupa zaferlerimiz de Rüştü ve Hakan çok büyük pay sahibi oldular.
Hakan çok iyi kaleci, duygusal anlamda kendini ayakta tutabiliyor.  Ben onların nasıl hissettiğini çok iyi biliyorum. Hakan’ı eleştirenler, hafta başından itibaren Hakan’ın nasıl çalıştığını izleseler, belki eleştirilerini biraz daha azaltabilirler.

“TRABZON BAŞARISI GERİDE KALDI ÇALIŞMAYA DEVAM ET!” DİYECEĞİM
Umuyorum, Hakan bu performansını sürekli kılacak. Böyle oynamaya devam ederse tekrar Milli Takımımızın kalesini devralabilir. Ancak haftalık başarılarınız, ancak lig sonunda da başarılıysanız hatırda kalıyor, loksa bir hafta sonra unutuluyor. Bunu kendisine Çarşamba günü yapacağımız antrenmanda kendisine söyleyeceğim. “Trabzon’daki başarı geride kaldı. Çalışmaya devam et. Önündeki maçları düşün” diyeceğim.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz