« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi'ye infaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA, Monaco maçında kırmızı kart gören Rumen futbolcuya 5 maç ceza verdi. Hagi, Şampiyonlar Ligi ilk turunda, kalan 5 maçta forma giyemeyecek.

ŞOK KARAR UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi, Galatasaray'ın Monaco ile oynadığı Şampiyonlar Ligi D Grubu ilk maçında kırmızı kart gören Gheorghe Hagi'ye 5 maç ceza verdi. Hagi, UEFA'nın verdiği bu ceza nedeniyle Şampiyonlar Ligi ilk turunda kalan 5 grup maçında forma giyemeyecek.

İTİRAZ EDİLECEK Hagi'nin cezası ile ilgili olarak, HÜRRİYET'e bir açıklama yapan Galatasaray yöneticisi Burak Elmas, 5 maçlık cezanın çok bir karar ağır olduğunu ifade etti. Elmas, ‘‘Bu cezaya hemen itiraz edeceğiz. Gerekli girişimlere şimdiden başladık’’ dedi.

UEFA, Hagi'nin kırmızı kartı yanında, 4 sarı kırmızılı futbolcunun da sarı kart görmesini ve maç sırasında sahaya yabancı madde yağdırılmasını da gözönüne alarak Galatasaray Kulübü'ne 35 bin İsviçre Frankı (yaklaşık 13 milyar TL) para cezası verdi.

G.Saray'ın bu cezalara 18 Eylül Pazartesi gecesi saat 24.00'de kadar itiraz etme hakkı bulunuyor. Bu arada UEFA, G.Saray-Monaco maçında Fransız takımında forma giyen ve kırmızı kart gören Ousmane Dabo'ya da 2 resmi müsabakadan men cezası verdi.

G.Saray-Arsenal: 2 maç

Romanya-İtalya: 3 maç

G.Saray-Monaco: 5 maç


Bunları da Beğenebilirsiniz