« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi'ye benzemek kolay mı

Cuilo tüm takımın kankası oldu. Tam bir profesyonel, çalışmayı seviyor. Camiada oynadığı futbol Hagi'ye benziyor diyenlere Culio ise bakın nasıl yanıt veriyor.

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'a kısa zaman önce geldi ama tüm takım arkaşlarının kankası oldu ...

Sarı-kırmızılı taraftarın da sevgilisi haline gelen Culio profesyonelliği bakımından arkadaşlarına örnek gösteriliyor...

Bir yandan oynadığı futboluu, hocası Hagi'ye benzetenler olduğu tüm camiada konuşuluyor...

Galatasaray'ın Sportif AŞ Müdürü Adnan Sezgin, bu tür konuşmaların olduğunu ama kendisinin ise "Hocama yetişmek için bin fırın ekmek yemem gerek" dediğini ifade ediyor.

Adnan Sezgin  takıma bugüne kadar yabancılar geldi geçti ama Cuilo'nun değişik bir yapıya sahip olduğunu söylüyor ve ekliyor;

" Öncelikle tam bir profesyonel, her işi saat ayarı gibi gecikmeden yapmak isteyen yapısı var. Futbolun iş olduğunu her meslekte olduğu gibi futbolun da ciddi bir  sanat olduğunu bilerek  ve zevkle yapmak isteyen bir kişiliği var .Cuilo sanki genç futbola yeni başlamış gibi çalışma hastası, bazı futbolcular kaytarmayı sever ama Cuilo'da böyle bir yapı yok, çalışmalarına daha fazla eklemeler yapmak istiyor"

Bu arada Culio takım arkadaşlarına daha yakın, daha samimi olabilmek için harıl harıl Türkçe öğrenmeye çalışıyor. Bir iki cümle öğrenmek ona büyük heyecan veriyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz