Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hagi'nin forması ödül oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Romanya'daki Liseler Futbol Turnuvası'nda G.Saraylı Hagi'nin forması en büyük ödül olarak verildi. Ödülü kazanan Dinamo Bükreşli Pantelimon, ‘‘Bu G.Saray formasını günün birinde mutlak Türkiye liglerinde giyeceğim’’ dedi.

Taht kurdu

Ona boşuna ‘‘Rumen futbolunun imparatoru’’ dememişler. Bugün sokaktaki Rumen'e falanca bakanı sorun bilemeyebilir ama Hagi'nin G.Saray'da attığı gol sayısını bilmeyen yoktur. İşte böylesine ülkesinde gönüllere taht kuran Hagi'nin forması bir futbol turnuvasında en büyük ödül olarak verildi.

Gol kralı

Romanya Futbol Federasyonu ile aralarında Hagi, Popescu, ünlü menajer Giovani-Victor Becali kardeşlerin kurucu üyesi oldukları ‘‘Vitorul Fotbalului Romanesc’’ yani ‘‘Rumen Futbolunun Geleceği Vakfı’’nın organize ettiği Liseler Kupası'nda gol kralı olan Calin Pantelimon, Rumenlerin yeni Hagi'si ödülüne layık görüldü.

Geleceğin Hagi'si

Bükreş Polivalenta'da 40 lisenin katılımı ile yapılan turnuvada Liceul de Arhitectura şampiyon olurken, Liceul Elektronica okulunun 18 yaşındaki Dinamo Bükreş takımı futbolcusu Calin Pantelimon, 12 golle gol kralı olup, geleceğin Hagi'si ilan edildi. Becali bu genç futbolcuya Hagi'nin formasının yanı sıra, G.Saray şapkası, kaşkolu ve bir de kupa verdi.

Gönlü Cimbom'da

Romanya Genç Milli Takımı'nda Türkiye'ye karşı 7 kez oynayıp iki de gol atan bu genç futbolcu, Hagi'nin formasını kazanmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve en büyük isteğinin G.Saray formasını giymek olduğunu söyledi. Pantelimon, ‘‘Hagi'nin bu formasını mutlaka Türkiye'de giyeceğim. Hagi gibi olmak tatlı bir rüya’’ dedi.

Notu yükseldi

Genç Rumen futbolcuya okulunda öğretmenleri ve arkadaşları büyük ilgi gösterdi. Matematik öğretmeni olan okul müdiresi Alieta Parfenie, ‘‘Çok zeki, ama derslerine çalışmıyor. Bu büyük ödülü kazanıp okulumuzu onurlandırdığı için Pantelimon'un matematik notunu yükselttim’’ dedi.

Gurur abidesi

Hagi'nin ödül formasını sınıf sırasının üstüne asan genç Rumen yıldızın etrafında okul arkadaşları bir sevgi yumağı oluşturdu. ‘‘Okulumuzun Hagi'si ile övünüyoruz. O zaten Romanya Genç Milli Takımı'nda kendisini kanıtlamış bir futbolcuydu. Kazandığı ödülle okulumuzun gurur abidesi oldu’’ dediler.

Hagi, vakfın üyesi

Hagi'nin kurucu üyesi olduğu bu vakfın başkanı Victor Becali, vakfın geliri ile hem futbolcuların sağlık ve geleceğine katkıda bulunduklarını, hem de kalp hastası ve kanserli çocukların Romanya dışındaki tedavi ve ameliyatları için yardımcı olduklarını açıkladı.Bunları da Beğenebilirsiniz